• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma arua

#21
Hmm, faktycznie tak jest, niemniej jakoś tak mi wychodzi Tongue Może też dochodzić kwestia tego, że zerowa woda już jest lekko kwaśne, więc kwaśne związki nie przechodzą do niej tak chętnie, ale to już trzeba by spytać chemika. Natomiast na pewno fajnie to widać na wywarach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Samica Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Hej,

Tak sobie wczoraj przeglądałem ryciny w CA2 i trafiłem na "zestaw" pokazujący zmianę ubarwienia u samców arua w zależności od "nastroju". Nie żebym tego szczególnie szukał ale przypomniało mi się że "ktoś" na forum je ma.

"Ktosiu"  napisz co u nich słychać. Mam nadzieję, że cisza nie jest złowróżbna.
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zmian w ubarwieniu nie zauważyłem bo ryby bardzo skryte i do tego harem jaki miałem był bardO plochliwy . Do tego ryby były już wiekowe i nie stety już ich nie mam bo wszystkie zniknęły w akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(19-08-2016, 13:39 PM)tatakuby napisał(a): Zmian w ubarwieniu nie zauważyłem bo ryby bardzo skryte i do tego harem jaki miałem był bardO plochliwy . Do tego ryby były już wiekowe i nie stety już ich nie mam bo wszystkie zniknęły w akwarium.
Hej,
Szkoda, że sie nie udało ich utrzymać albo rozmnożyć ale... przynajmniej są jeszcze gatunki, których trzeba będzie szukać. To dobrze bo po tym co ostatnio udało się Pawłowi zdobyć wydawać by się mogło, że jeżeli chodzi o pielęgniczki "wszystko juz mieliśmy albo cały czas mamy".
Na pewno pielęgniczkowa lista życzeń jest teraz znacznie krótsza niż jeszcze parę lat temu. Moja na pewno wydatnie się zmniejszyła

Co do ubarwienia to to nie było nic odkrywczego (czy charakterystycznego tylko dla tego gatunku) ot to co widać praktycznie u wiekszości apisto w zależności od ich nastroju (ryba spokojna, agresywna, pilnująca młodych itp). To tylko przypomniało mi o Twoich rybach
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
A gdzie znalazłeś arua? Ma ktoś gdzieś? Z tego co mówił mi Roland Kipper to był jednorazowy rzut wiele lat wstecz na Niemcy i niestety nikt ich z tego co wiem nie utrzymał i nie rozmnożył.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ostatnio tylko Japończycy je ściągali, do Europy czy USA ni huhu... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości