• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dylemat w sprawie aranżacji

#1
Witam wszystkich akwamaniakówSmile. Mam takie zapytanie do Was. Posiadam akwarium 600 litrów o wymiarach 180x67x50h. Na dnie mam piasek kwarcowy z domieszką drobnego żwirku. Z ryb mam pare pielęgnic niebieskoluskich, pare meek i parę nikaraguańskich. Niebieskołuskie i nikaraguańskie mają swoje rewiry natomiast meeki za nic nie chcą zejść do dna i obrać sobie rewiru a mają cały lewy kawał akwarium wolnego.Zamiast tego stoją na środku akwa pod powierzchnią i tego rewiru bronią. Na dnie mam sporo korzeni i troche otoczaków. Nie wiem czy nie mam za dużo korzeni względem kamieni bo biotop raczej przypomina ameryke południową aniżeli centralną. Czy w centralnej jest dużo korzeni na dnie?. Może dlatego że jest zbyt mało kamieni to meeki nie chcą obrać terenu wśród korzeni tylko wolałyby kamienie jak myślicie?. Z góry dzieki za pomoc. Wstawiam 2 fotki żebyście zalukali jak to wyglada.                
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja bym dorzucił trochę większych kamieni, żeby bardziej rewiry zaznaczyć i oddzielić od siebie. A te nikaraguańskie to na pewno para ? Bo dla mnie wyglądają jak dwa samce Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak,to są 2 samce bo samiczka jest schowana bo jeden z samców ją ganiaSmile. Także w sumie mam 3 nikiSmile

2 zdjęcia jeszcze dorzuciłem Smile

Czemu nikt nie pisze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
bo takie tamaty były juz wielokrotnie omawiany, wystarczy poszukać innych zbiorników z CA i popatrzeć na inne aranżacje. jaca303 ma racje za mało większych kamieni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości