• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Andinoacara rivulatus /Akara pomarańczowopłetwa

#71
Zdjęcia są słabe ale na drugiej fotce jest samiec a na trzeciej samica. Ja w tym zbiorniku zostawiłbym harem.  Parkę poznasz po zalotach,tarle i ikrze:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
A co z pozostałymi pytaniami ? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Większą samice zostaw, nie oddawaj do momentu pojawienia sie zgranej pary. 
Ciemniejsze ryby sa zapewne zdominowane przez inne.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Jeśli chodzi o tą większą samicę to wątpię aby dobrała się z mniejszymi osobnikami ale jest taka szansa. Wszystko zależy od rozkładu płci u młodych. Ryby przybierają różne ubarwienie w zależności od warunków w zbiorniku,stresu itp. Nie wszystkie zdjecia dobrze mi się wyświetlają ale te ciemniejsze sztuki to raczej samice. Jeśli chodzi o parametry wody to są ok. Ryby te  cechują się dość szeroką tolerancją jeśli chodzi o parametry wody. U mnie żyły na twardszej kranówce(ph-7,5  gh-16). Choć ten gatunek jest opisywany jako agresywny to ja podchodzę do tego sceptycznie. Jedyną agresję obserwowałem w okresie odchowu młodych. Jest to standard u pielęgnic. Rodzicami są wyśmienitym. Jeśli chodzi o kiryski to myślę,że mają sporą szansę na przeżycie. Kup jak największe sztuki i wpuść je jak najwcześniej,kiedy akary są jeszcze młode i się nie wycierają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi sie że zawsze lepiej jest miec więcej samic ;-)
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Racja:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Ta największa akara - samica zaczęła trochę rozstawiać po kontach całą resztę młodzieży.

Wyeksmitować z baniaka czy zostawić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Czy można trzymać w akwarium 150x50x50 coś jeszcze z parką akar pomarańczowopłetwych ?

Moja parka jest jeszcze młoda i w baniaku pusto... z drugiej strony podczas tarła były bardzo agresywne w stosunku to reszty akar które już na szczęście opuściły akwarium.

Gdzieś na forum czytałem, że ktoś trzymał z nimi danio malabarskie ? Bardzo mi się te ryby podobają ale nie chciałbym patrzeć jak dostają regularny wpierdziel od akarek Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Wpierdziel? Dorosła akara to zje danio Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
A jak długo rosną te "pomarańczówki" ?
Można się spodziewać, że na Boże Narodzenie będzie już te 20cm ? ( nie, nie chcę ich na wigilie Smile )


Moje mają ciut powyżej 10cm i szczerze mówiąc to wcale ich w tych 375 litrach za bardzo nie widać.
Żona domaga się eksmisji akar na rzecz ławicy neonków czy czegoś innego widocznego... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości