• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Andinoacara rivulatus /Akara pomarańczowopłetwa

#21
(05-09-2011, 12:06 PM)Grzesiek napisał(a):
(05-09-2011, 11:37 AM)Dawidziak napisał(a): 12 zł/sztuka ;-)

Czyli cena jak najbardziej rozsądna.
Chociaż widywałem te akary po 6-7zł.

Ja bym powiedział, że cena bardzo niska, bardzo ubolewam nad tym, że ludzie nie potrafią docenić piękna tych ryb (pielęgnic). Często ryby hodowane z sercem i poświęceniem czasu, sprzedawane są za grosze i każdy może sobie je kupić wyrzuć do kibla i kupić inne. Według mnie ryby powinny być sporo droższe, wtedy może byłby większy szacunek do nich samych jak i do hodowcy.
Taki mały OT, przemyślenie po tym jak obliczyłem, ze w cenie flaszki wódki można mieć taką piękną parę ryb Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(05-09-2011, 12:15 PM)qbsztyk1 napisał(a):
(05-09-2011, 12:06 PM)Grzesiek napisał(a):
(05-09-2011, 11:37 AM)Dawidziak napisał(a): 12 zł/sztuka ;-)

Czyli cena jak najbardziej rozsądna.
Chociaż widywałem te akary po 6-7zł.

Ja bym powiedział, że cena bardzo niska, bardzo ubolewam nad tym, że ludzie nie potrafią docenić piękna tych ryb (pielęgnic). Często ryby hodowane z sercem i poświęceniem czasu, sprzedawane są za grosze i każdy może sobie je kupić wyrzuć do kibla i kupić inne. Według mnie ryby powinny być sporo droższe, wtedy może byłby większy szacunek do nich samych jak i do hodowcy.
Taki mały OT, przemyślenie po tym jak obliczyłem, ze w cenie flaszki wódki można mieć taką piękną parę ryb Wink
Niby masz rację, ale nie każdy akwarysta ma kasę na ryby, a to z różbych względów.
Ja np. chodzę jeszcze do liceum, więc skąd mam wziąść pieniądze na ryby?
Dobrze, że pracuję dorywczo w każde soboty, więc zawsze kasa wpadnie.
To co napisałeś to taka pół racja. Wink
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(05-09-2011, 12:23 PM)Grzesiek napisał(a): Dobrze, że pracuję dorywczo w każde soboty, więc zawsze kasa wpadnie.
No i sposób znalazłeś Smile Jak ktoś bardzo chce, to sposób znajdzie. A i szacunek wtedy będzie większy Smile

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(05-09-2011, 12:26 PM)qbsztyk1 napisał(a):
(05-09-2011, 12:23 PM)Grzesiek napisał(a): Dobrze, że pracuję dorywczo w każde soboty, więc zawsze kasa wpadnie.
No i sposób znalazłeś Smile Jak ktoś bardzo chce, to sposób znajdzie. A i szacunek wtedy będzie większy Smile
Szacunek i ogromna satysfakcja. Wink
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Grzesiek, chodząc do liceum byłem w stanie bezproblemowo odłożyć spora kasę na Apisto. Mój regał powstał w czasach liceum. Wink
Podzielam zdanie Kuby, bo często słyszę tekst "że ryby są za drogie" od kogoś kto wypala dziennie 2-3 równowartości takiej ryby. :-D
A 12 zł za rybę to nie jest dużo. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
12zl to mowa o mlodych rybach czy doroslych? Ja dalem za swoja 35.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Młode rybki, około 5 cm, teraz samiec ma ok. 8 cm.
To obiecana fotka bez lampy

[Obrazek: 019knj.jpg]

Początek przygody z nikaraguańskimi - 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(05-09-2011, 12:46 PM)Ruki napisał(a): Grzesiek, chodząc do liceum byłem w stanie bezproblemowo odłożyć spora kasę na Apisto. Mój regał powstał w czasach liceum. Wink
Podzielam zdanie Kuby, bo często słyszę tekst "że ryby są za drogie" od kogoś kto wypala dziennie 2-3 równowartości takiej ryby. :-D
A 12 zł za rybę to nie jest dużo. Wink
Więc naszą dyskusję możemy zamknąć zdaniem: "Jeśli ktoś na prawdę chce to da radę." Wink

[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Kochani,
Kasa to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim "potencjał hodowlany" danej ryby. Dla uproszczenia mała symulacja kosztów. Detalista płaci w sklepie zoologicznym za rybę dajmy na to 8 zł. Sklep wcześniej kupuje tę rybę w hurtowni za 4 zł. Hurtownia natomiast nabywa ją od hodowcy za 2 zł (!). Potem się dziwimy, że ryba słaba, chorowita, zdeformowana..., a co ona żarła zanim dorosła do wielkości handlowej?
Zgadzam się z Kubą. Dlaczego po ulicach najczęściej biegają bezpańskie wielorasowce, a nie dogi, samojedy, charty afgańskie? Były za darmoszkę. Przepraszam za bardzo subiektywną dygresję.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Kuba - ceny kształtuje rynek. Jeśli duże pielęgnice mają po kilkaset młodych, z których można odchować znaczną ich część, to nie można się dziwić, że młode kosztują kilka złotych. Obecnie nawet ryby, które zazwyczaj dają po kilkanaście młodych (np. trofeusy) można kupić po 10 zł, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Jako hodowca - amator cieszę się, że cena pielęgnic jest taka, że każdy akwarysta może sobie na nie pozwolić. Myślałbym zapewne inaczej, gdyby hodowla była moim źródłem utrzymania.
Natomiast całkowicie zgadzam się z dość przykrą tezą, że niska cena często oznacza całkowity brak szacunku do ryb. (czyt. toaleta kiedy się znudzą)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości