• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tetra TabiMin-test pokarmu

#1
Kolejnym pokarmem, który otrzymałem do testów od przedstawiciela firmy Tetra, Pana Tomasza Koczwara jest Tetra TabiMin.
Pokarm ten jest dedykowany dla ryb strefy przydennej takich jak sumy, zbrojniki oraz ryb pobierających pokarm z podłoża jak brzanki.

Do testów otrzymałem opakowanie pokarmu w puszce o gramaturze 675g zawierające 4000 tabletek.

[Obrazek: 15867089261945004757.jpg] [Obrazek: 62110687001742490917.jpg]

Opakowanie testowanego pokarmu jak widać na zdjęciach nie posiada informacji w języku polskim.Aby zamieścić w teście ważne informacje o składzie oraz podstawowe informacje jakie podaje firma Tetra zwróciłem się z prośbą o nie do przedstawiciela firmy Pana Koczwary.Drogą mailową otrzymałem ksero informacji zamieszczonej na innym pudełku takiego pokarmu,

[Obrazek: 57538598392965425952.jpg]

Czytając te informacje moją uwagę zwróciło nazewnictwo ryb dla których dedykowany jest Tetra TabiMin

[Obrazek: pb032131.jpg]

Informacja z kartki
"Wysokowartościowy, mieszanka paszowa w formie tabletek dla ryb strefy przydennej takich jak sumy, glonojady i brzanki"

Troszkę mnie dziwi, że tak duża i poważna firma jak Tetra zamieszcza tak nieścisłe informacje.Pokarm dedykowany jest dla zbrojników, bo taka jest ich prawidłowa nazwa, a nie glonojadów. Loricariidae to rodzina ryb zbrojnikowatych.Co do brzanek, to sposób pobierania przez nie pokarmu (preferują pobieranie pokarmu z podłoża) nie czyni z nich ryb strefy przydennej.
Wydaje mi się, że lepiej i bardziej wiarygodnie brzmi informacja zamieszczona przeze mnie w opisie "Pokarm ten jest dedykowany dla ryb strefy przydennej takich jak sumy, zbrojniki oraz ryb pobierających pokarm z podłoża jak brzanki."


Dane producenta

Pokarm Tetra TabiMin to wysokowartościowa mieszanka paszowa w formie tabletek dla ryb strefy przydennej takich jak sumy, zbrojniki i brzanki.Zawiera wszystkie niezbędne do życia składniki pokarmowe takie jak witaminy i mikroelementy, wzmacnia witalność.Zawiera stabilny poziom witaminy C.
Dawkowanie: 1-2 tabletki na każdego suma, zbrojnika tuż przed wyłączeniem oświetlenia w akwarium.

Skład: Mleko i produkty pochodzenia mlecznego, ryby i produkty pochodzenia rybnego, roślinne ekstrakty białkowe, zboża, glony, drożdże, mięczaki i skorupiaki, oleje i tłuszcze roślinne, cukier, lecytyna.

Białko ogólnie 43.0%
Tłuszcz surowy 5,0%
Włókno surowe 1,5%
Popiół surowy 0,6%

Dodatki: witaminy, prowitaminy, chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu.

Witamina A 18560 IE/kg
Witamina D3 1160 IE/kg

Związki substancji śladowych:
E5 Mangan 50mg/kg
E6 Cynk 30mg/kg
E1 Żelazo 20mg.kg
E3 Kobalt 0,4mg/kg
oraz barwniki i przeciwutleniacze.

Pokarm Tetra TabiMin jest w postaci małych tabletek o średnicy 7-8mm i grubości ok 2-3mm

[Obrazek: pa171946.jpg] [Obrazek: 72982021623234491058.jpg]

Moje obserwacje

Tabletki Tetra TabiMin bardzo szybko toną i nie pęcznieją pod wpływem wody. Zauważyłem, że dosyć szybko rozmiękają i rozpadają się na mniejsze kawałeczki, ale nie mącą i nie barwią wody.

[Obrazek: 65919751732873216165.jpg] [Obrazek: pa171949.jpg]

[Obrazek: 68639222848009359031.jpg] [Obrazek: 00830710023342088093.jpg]

[Obrazek: 35696526401944859244.jpg] [Obrazek: pb022125.jpg]

Pokarm TabiMin jest chętnie pobierany przez zbrojniki, szczególnie wszystkożerne jak Hemiancistrusy i Sturisomy. Nie wiem czy fakt, że tabletki TabiMin zawierają w swoim składzie ryby, mięczaki i skorupiaki sprawia, że są one również chętnie podjadane przez pielęgniczki A. baenschi co widać na zdjęciu u góry..Ryby dobrze go tolerują, nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków trawiennych podczas jego podawania, jest chętnie pobierany.

Dostępne opakowania :

- Tetra TabiMin 120 Tbl.
- Tetra TabiMin 200 Tbl.
- Tetra TabiMin 500 Tbl.

Ceny kształtują się odpowiednio w granicach ok. 10zł, 15zł, 31zł (ceny w sklepie internetowym http://www.rybarium.pl/)

Cena opakowania Tetra TabiMin 4000 Tbl z informacji znalezionych w internecie:
- na stronach polskich ok. 150zł http://www.shopmania.pl/akcesoria-do-akw...ch-2354824
- na stronach zagranicznych ok 30€ http://www.preisroboter.de/ergebnis6135985.html

Moja ocena: 7/10
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości