• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma viejita

#21
To jest rybą po dniu głodówki :p wydawało mi się że wcale tak dobrze nie jedzą. Raz dziennie mrożonka.

Schmeichel jak przywiozłem z Niemiec JE i poszedłem za dwa dni do mojego zoologicznego , to się za głowę złapałem. Okazało się że właśnie przyjechały pielegniczki "viejty" Big Grin no i cena w złotych była po 16zł/szt a ja nie wiem czemu płaciłem 40€ Sad ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Niestety czasem i tak bywa ale trud włożony w ich zdobycie napewno się opłacił gdyż są piękneSmile Nie wiem jaka jest ich wielkość ale są po 14 zł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No to macmasteri maja albo hybryde. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
schmeichel to były macmasteri Dokuczacz ale oczywiście sprzedawca został poinformowany iz to "viejta" nie viejita Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Być może tak jest jak piszesz!SmileSmileJa ich nie widziałem , więc nie mogę tego potwierdzić a po za tym nie znam się na apisto i nie będę się wymądrzał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Mały update bez zdjęć.
Ryby przeniesione do 120-tu litrów . Maja całkowity spokój , baniak ulokowany w górnej bocznej części fishroomu. Parametry ; Ph-6,0 przewodność -/+ 80 temperatura była najpierw 24 , potem podniosłem do 28 stopni , teraz maja 26. I co najgorsze ... nic sie nie dzieje. Jedna z samic często znika na dwa trzy dni , podczas gdy samiec podgryza drugą. Ale nic z tego nie wynika. Samica po dwóch trzech dniach w najlepsze wypływa i jak gdyby nigdy nic sobie pływa.
Chyba potrzebują więcej cierpliwości niż myślałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Mineło pół roku w spokoju. W między czasie ryby dostały towarzystwo rospraszaczy , niestety nic się nie działo. Ryby przeniosłem do akwarium 75 litrów z kilkoma mniejszymi korzeniami i dalej nic , ale w tym baniaku był problem z podłożem które zatwardzało wodę.
Dwa tygodnie temu samice wprowadziłem do akwarium 100-litrowego w domu , z parametrami 5ph twardości serowe i temp 26 stopni. Po dwutygodniowym karmieniu dzisiaj do samicy dołącza samiec.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Trzymam kciuki, mam nadzieje że zostaniesz prawdziwym "Ojcem Chrzestnym" prawdziwych viejita.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Na poniższym filmie (od 5:10) widać środowisko życia i lokalizację typu A. viejita.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Jest syfek- jest Apisto. Big Grin

Widać, że to w miarę blisko gór, otoczaki jak w Piekielniku czy na Czarnym Dunajcu. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości