• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rheoheros (Theraps) coeruleus "Rio Tulija"

#21
Filip może skusiłbyś się nagrać jaki filmik?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie zaszkodziłoby Big Grin Zwłaszcza chetnie zobaczyłbym przepychanki samicy z samcem nouri Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zaczyna mu oznajmiać kto w przyszłości przejmie schedę po nim....królestwo nurka obejmie koralik Big Grin
Widać że mały kozak z niego. Co do aranżu akwarium nie rozpisałem się wcześniej, ale powiem krótko masz typowy rzeczny klimat Okok
Nic tam już nie mieszaj chyba że jakaś kosmetyka Wink.......Gratuluję finalizacji wcześniejszych marzeń....Warto było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dzięki wielkie Rysiek za dobre słowo Tongue

Jeżeli chodzi o filmik to nie mam sprzętu, jedyne filmiki robię teraz telefonem a z nim muszę się mocno przysunąć do szyby - wtedy już koraliki nie są sobą i raczej skupiają się na bacznym obserwowaniu mojej osoby i ewentualnej ucieczce Smile

Jednak zdradzę Wam moje plany - będzie "kiedyś" kamera 24h z dostępem przez internet, ale to opcja dla cierpliwych Tongue niecierpliwi muszą się wybrać do mnie osobiście na filmik w realu Smile

Na pocieszenie samczyk z pyskiem w piasku
   
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Oj podjadę ja do ciebie na pewno. Big Grin Zmieniłem tytuł, bo od zeszłego roku te ryby trafiły do własnego rodzaju Rheoheros (razem z lentiginosus). Starą nazwę jednak zostawiłem, bo kto wie, co przyniosą nowe badania... Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Dzięki za zmianę.

Teraz mały spamik pokazujący zamiłowanie tych ryb do jaskiń, bądź kryjówek na podobieństwo jaskiń, nie wiem jak to jest w naturze ale w akwarium wygląda tak:

   
To jest królestwo moich koralików, ta ciemna dziura między kamieniami to ich "jaskinia"

   
Cały czas któryś z parki jest w pobliżu i ma kontrolę nad niepożądanymi intruzami

   
   
Często wystarczy tylko delikatnie się wychylić ...

   
Na koniec samica w barwach odstraszających intruza Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Zdecydowanie lubią kryjówki. W naturze samice zajmują terytoria w takich miejscach i zalecają się do przepływających samców.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jak kondycja płetw samicy poprawia się coś ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Niestety te płetwy to efekt podróży po odłowie, one nie odrosną Sad
Ale samica pływa całkiem sprawnie, najbardziej cierpi jej wizerunek - dziwnie wygląda ryba bez dobrze widocznych płetw piersiowych Sad są szczątkowe.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Świetny zakup. Dla takich ryb warto było robić fishroom na strychu i stawiać tak duże zbiorniki Smile

Jedyne zastrzeżenie (nie tyle do ryb, co do komentarzy) - nie przypominają argentea, już bardziej regani. Królowa obu Ameryk (argentea) jest tylko jedna Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości