• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rheoheros (Theraps) coeruleus "Rio Tulija"

#11
No z jednej pary to raczej cienka populacja polska wyjdzie. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(26-01-2016, 22:51 PM)Ruki napisał(a): No z jednej pary to raczej cienka populacja polska wyjdzie. :/
Cała Europa ma młode z tej jednej pary, nie dramatyzuj. Poza tym my przywieziemy uzupełnienie puli genetycznej Big Grin

ForestDeamon: Theraps lentiginosus jeszcze bardziej przypominają argenty, bo mają więcej czarnych kropek Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ruki malkontent znowu marudzi Jezyk lepiej byś trzymał kciuki i cieszył się z Nami Jezyk

Forest, masz rację a wszystko co podobne do argentea jest piękne !!!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ruki, zobacz jak pięknie mogą wyglądać ryby J_oko
Oczywiście mam na myśli rybę z pierwszego planu. Smile


   

"Koraliki" już się zaaklimatyzowały, co prawda nadal boją się mojego wtargnięcia na strych ale coraz szybciej opuszczają kryjówki. Samica jest bardziej terytorialna i już wybrała sobie skrawek akwarium i zaczyna go bronić, na razie udaje jej się z mniejszymi intruzami ale widać, że nabiera odwagi i kto wie co będzie dalej. Uwielbia kryjówki pomiędzy kamieniami. Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Śliczne ryby, takiej ryby to aż szkoda nie puścić dalej w Polskę Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Piękne ryby, fajnie że coraz więcej rzadkich gatunków mamy w polskich akwariach, a biorąc pod uwagę że trafiają w dobre ręce to mam nadzieje że coś się ruszy w Polsce i będzie łatwiej o ciekawe ryby Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(27-01-2016, 01:18 AM)filas napisał(a): Ruki malkontent znowu marudzi Jezyk lepiej byś trzymał kciuki i cieszył się z Nami Jezyk

No jak nie chcesz mieć więcej dzikich Therapsów to mogę nie marudzić. Tongue

A zbrojek faktycznie ładny, płetwy nie poszarpane. Tongue

ForestDaemon napisał(a):W mojej ocenie ta jedna para to calkiem nieźle jak na dobry początek zarybiania Polski [Obrazek: smile.gif] Po pierwsze na pewno ma solidne, "dzikie" geny a prawdopodobieństwo pokrewieństwa jest takie jak w naturze, czyli dużo mniejsze niż w niewoli - co daje dobra pozycję startową przyszłym pokoleniom...
Niestety pielęgnice(jak większość okoniokształtnych) jest wrażliwa na inbreed, negatywne cechy potrafią bardzo szybko dać o sobie znać(głównie w postaci wszelakich skolioz czy braku chęci do rozmnażania). Dlatego, moim zdaniem, ciężko jest mówić o stabilnej populacji, która powstanie z jednej dzikiej pary ryb. Pielęgnice to nie są żyworódki, które w byle sadzawce mają większą różnorodność genów niż nie jedne pielęgnice w całej zlewni.
Niestety uczulony jestem na tą kwestię, bo ostatnio na FB pełno jest fotek pokrzywionych Apisto(ale nie tylko) z kojarzeń F2-F3, pochodzących z grupy zaledwie kilku ściągniętych osobników.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Filas, teraz rozumię twoją radość. To są najładniejsze ryby jakie masz. A z tego co napisałeś nie bedą z nich wielkie karpie, to już wogóle super.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ruki, dlaczego miał bym nie chcieć kolejnych Therapsów? Ja nie wybieram sobie czy dzikie czy "domowe", biorę co dają. Rozmawiałem z Hoferem o Therapsach w Europie - to jest taka sinusoida - był okres, kiedy kilka osób przywiozło te ryby i rozmnażało, był moment, że Hofer skarmiał narybkiem irregów ryby bo wszyscy zainteresowani już byli obdarowani i nie było chętnych. Po jakimś czasie część się wykruszyła, bo to nie łatwe ryby a część zwyczajnie się "przejadła" i trzymają obecnie inne gatunki. Po woli sinusoida wraca do góry i ludzie chcą wrócić do tych gatunków, w Polsce nie było jeszcze forum cichlidae.pl Smile a świadomość różnorodności gatunków centralsów była znikoma, ja też dopiero tutaj poznałem ryby o których nie miałem zielonego pojęcia. Póki co dzielimy skórę na niedźwiedziu a może się okazać, że tarła nie będzie. Moim celem jest powiększenie swojego stada oraz obdarowanie kilku osób mocno zainteresowanych i świadomych. Nie liczył bym na powodzenie stałej populacji w Polsce bo to nie jest ryba sklepowa, nie nadaje się dla początkujących.
To, że ta parka jest dzika to przypadek, Hofer czuł się dłużny wobec mnie w zamian za małe nourisaty, którymi go obdarowałem, wiedział, ze interesują mnie wyłącznie Therapsy więc dał mi takie jakie miał. Oczywiście ma jeszcze kolejne, inne którymi mnie obdaruje jeżeli szczęśliwie podrosną - nie będą to już dzikusy Tongue

(27-01-2016, 12:49 PM)Zimna Zośka napisał(a): Filas, teraz rozumię twoją radość. To są najładniejsze ryby jakie masz. A z tego co napisałeś nie bedą z nich wielkie karpie, to już wogóle super.
Z informacji pozyskanych od Naszego tłumacza Wink to dorastają do 15cm - samiec, samiczka zawsze drobniejsza.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Koraliki z dnia na dzień są bardziej odważne i małymi kroczkami pną się w górę w hierarchii. Samiec bez problemów zdobył przewagę nad robertami, samicą nourissati a obecnie mocno pracuje w konfrontacji z młodym samcem nourissati

   

Samiczka mimo, że najmniejsza w akwarium również dzielnie broni swojego skrawka akwarium - nie udało mi się jeszcze zrobić jej zdjęcia, jej przepychanki są wyjątkowo szybkie i chaotyczne Smile zbyt szybkie dla mojego aparatu

   

Zdjęcie nie udane ale widać jak pięknie się stroszy na dużo większą samicę nourissati Big Grin
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości