• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l rocio meeki

#1
Akwarium 120x50x50
Filtracja: JBL 1500, pompka aquael 800l/h
Oświetlenie: T5, 2x39W, fluval life 6700K, fluval power 18000K
Grzałka 150W
Parametry: ph-6,8-7, kh-5, gh-14, no2-0, no3-12,5, temp.-25
Podłoże: trochę żwiru, piasek do piaskownic z obi
Dekoracje: korzenie, kamienie
Flora: kryptokoryna, mikrozorium, anubias, nurzaniec
Fauna: 5 x meeka, 4 x niebieskołuska


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(24-01-2016, 12:47 PM)ForestDaemon napisał(a): Dla mnie bomba. Nie za dużo, nie za mało lecz w sam raz. Ciekawe jak rozłożą się siły...
Dzięki, mam prawdopodobnie dwa samce rocio, rosną szybciej, zajęły już swoje rewiry, meeki też nie ustępują, na 80% mam dobraną parę. Nie za dużo zielonego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Za pusto, za jasno. Dla tego ryby takie onieśmielone. Zamiast białego piasku lepszy byłby ciemniejszy rzeczny piasek i żwirek. Brakuje też okrągłych kamoli. Ryby nie mają jak wyznaczyć terytoriów...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(24-01-2016, 22:24 PM)dzikakuna napisał(a): Za pusto, za jasno. Dla tego ryby takie onieśmielone. Zamiast białego piasku lepszy byłby ciemniejszy rzeczny piasek i żwirek. Brakuje też okrągłych kamoli. Ryby nie mają jak wyznaczyć terytoriów...
Piasek nie jest aż tak jasny, na zdjęciach tak wyszedł, ryby tak się zestresowały jak podszedłem z aparatem, normalnie zachowują się zupełnie inaczej, myślałem o okrągłych kamieniach ale wtedy musiałbym pozbyć się łupków, bo razem to chyba średnio, para meek upodobała sobie miejsce przy kamieniach, samce rocio przy dwóch końcach korzeni, dwie pozostałe rocio pływają od jednego do drugiego, trzy meeki pływają razem przy rozgałęzionym korzeniu, może dołożę jeszcze kamienie, jeżeli z niebieskołuskich dobierze się para, to myślę o redukcji do pary z obu gatunków, dzięki za sugestie, wezmę je pod uwagę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
80W dla pielęgnic to przerost formy nad treścią -spokojnie wystarczyła by jedna świetlówka 16W np Smile Jakis naświetlacz bądź ledy.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(25-01-2016, 00:14 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): 80W dla pielęgnic to przerost formy nad treścią -spokojnie wystarczyła by jedna świetlówka 16W np Smile Jakis naświetlacz bądź ledy.
W pokrywie mam dwie belki 2x39W, używam jednej, ale muszą świecić dwie świetlówki, próbowałem kombinacje z groluxem i aquastarem, było trochę ciemniej ale różowo, na zdjęciach wychodzi jaśniej niż w rzeczywistości ale faktycznie watów jest sporo, przytłumiłem trochę taśmą aluminiową
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ograniczenie do Pary z każdego gatunku, bardzo dobry pomysł, widziałem wali 2 samców w 300 litrach i źle się to skończyło dla jednego z nich;(
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ładne akwarium, ale aranżacja zbiornika trochę się kłóci z jego obsadą. Ryby wyglądałyby najładniej na tle krajobrazów występujących w ich naturalnym środowisku. Ale ważne, żeby Tobie też się podobało!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Trochę zmieniłem światło ale na zdjęciach jakoś jasno wychodzi, co do wystroju nie nastawiałem się na biotop, może przy redukcji obsady trochę poprzestawiam, w pierwszej kolejności wywalę rośliny z azji, w poprzednim zbiorniku miałem dużo roślin i muszę się z nich wyleczyć, przeglądałem galerię kilka razy i jest tam parę świetnych aranżacji, np. Mei, może zrobię coś biotopowego, jeszcze parę zdjęć


Załączone pliki Miniatury
                                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Doszło trochę granitu


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości