• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 500L_SA

#11
Czesc! Mam pytanie skad masz altifronsy? Wink
Pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wątek żyje :-)
Są od "Ryszard Ff" kupione jako ok. 3 miesięczne maluchy.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Obsada G.Altifrons została zredukowana z 7 sztuk do dobranej parki.
5 sztuk poszło do użytkownika forum, jest im dobrzeSmile
Dobrana para po raz drugi przystąpiła do tarła.
Pierwsze było nie udane bo akurat wyławiałem pozostałe do wysyłki i samica wypuściła tygodniowe jaja.
Do tej pory myślałem że samiec jest większy od samicy ale tarło pokazało inaczejSmile
Sorki za jakość filmu i odbicia oraz wodę, przy Uaru i ich warzywnej diecie nie da się utrzymać klarownej wody.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Gratulacje! No 500 litrów dla pary to jest już luksus, stado miałoby z czasem za ciasno Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
No i po tarle. Niestety dziś samica nie miała już jaj. Nie wiem co się stało i dlaczego nie doszło do wyklucia.
Dostaje za to wpier.... od starego i nie wygląda za dobrze, odrapana i pół płetwy ogonowej brak.

samica

   

samiec

   

Ale Uaru prezentują się nieźle, rosną byczki

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Szkoda tarła ale na pewno będą kolejne. Uaru rzeczywiście wyglądają pięknie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jakies newsy z akwa?
Przymierzam sie do podobnej obsady.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wszystko OK.

Uaru trochę podrosły i zdaje mi się że wyłania się para, dwie ryby widoczne na zdjęciach.
Para altifronsów też zaczyna sie powoli godzić i już tak ostro się nie ganiają. Po ostatniej awanturze samica po dojściu do siebie bardzo mocno samca przeganiała. Od dwóch dni obserwuję poprawę nastojówSmile. Poza tym też podrosły.
Do tej pory nie stosowałem w akwariach z ziemiojadami liści (oprócz jednego zbiornika z gujanacarami), ale dziś zainspirowany pewną fotografią Blackwatera, na której widać jak Uaru przenosi liść postanowiłem spróbować dodać trochę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jedna z parujących się ryb od razu zaczęła coś przestawiać.

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dzieki za aktualizacje!
Pieknie podrosly!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ale masz piękne te uaru Smile aż miło patrzeć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości