• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 500L_SA

#1
Czas zaprezentować ostatni zbiornik z mojego fishroomu.
Obsada to:
7 Geophaagus altifrons
5 Uaru amphiacanthoides
8 Corydoras Sterbai
L-ki

Parametry wody ph. 6,5; 320 us.

Wymiary: 200x50x50 cm (przód OW), tło styropian uformowany i pomalowany na kolor czarny.

Ogrzewanie: 1xEheim 300W i 1x250W

Oświetlenie: 16 modułów LED Samsunga SMD 5730 Barwa zimna. Moc 16Wat. Automatyczne rozjaśnianie i ściemnianie.

Filtracja:
1x JBL 1500
1x JBL 900
Hydroponika

Co do aranżu to środek i lewa strona gotowa, brakuje wypełnienia prawej strony. Korzonki w poszukiwaniu.

Zbiornik ten stoi na miejscu poprzedniego zbiornika 375L, który przeszedł w chwilowy stan spoczynku.

Zdjęcia z telefonu.

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Geophaagus altifrons; Uaru amphiacanthoides część mojej obsady marzeń Wink Fajny zbiornik. Jaki masz obieg w hydroponice?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ze wszystkich baniek które ostatnio pokazałeś ta podoba mi się najbardziej. I ze względu na obsadę i ze względu na hydro. Ile czasu monstera potrzebowała aby się tak rozrosnąć i co byś polecał z roślin, które już wypróbowałeś do hydro?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Monstera przepiękna Smile Sławek wyprowadź korzenie tak aby zageścily się pod taflą wody.
Baniak rewelka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-01-2016, 04:42 AM)BlackWater napisał(a): Geophaagus altifrons; Uaru amphiacanthoides część mojej obsady marzeń Wink Fajny zbiornik. Jaki masz obieg w hydroponice?
Dzięki, zbiornik idealny pod te ryby cały czas masz więc do dziełaSmile
Obieg mały, woda z węża lekko sobie ciurkiem leci, muszę kiedyś na litry to zmierzyć.

(19-01-2016, 09:26 AM)MatB napisał(a): Ze wszystkich baniek które ostatnio pokazałeś ta podoba mi się najbardziej. I ze względu na obsadę i ze względu na hydro. Ile czasu monstera potrzebowała aby się tak rozrosnąć i co byś polecał z roślin, które już wypróbowałeś do hydro?

Super że się podoba. Jeszcze trochę do zrobienia jest jeżeli chodzi o aranż.
Monstera rosła dotychczas pod dwoma T5 o mocy 50W każda, poza tym było przerybienie w poprzednim zbiorniku więc dużo pożywki. To wszystko spowodowało, że urosła niesamowicie. W trakcie reinstalacji, hydro miała trochę przerwy w dostawie żarełka i światła a po uruchomieniu dałem LEDy nad taflą. Aby doświetlać rośliny zamontowałem jeden naświetlacz 10W skierowany na rośliny który świeci ok 5 godzin.
Teraz testuję czy to wystarczy.
Dla mnie monstera i epipremnum są ok, reszta tak sobie rośnie a nazw nie pamiętam

(19-01-2016, 10:51 AM)tatakuby napisał(a): Monstera przepiękna Smile Sławek wyprowadź korzenie tak aby zageścily się pod taflą wody.
Baniak rewelka.

Chyba przy uaru nie ma szans na cokolwiek organicznego pod tafla wody.
Na próbę niedawno zanurzyłem na kilka godzin gałązkę epipremnum i od razu się dobrały. Te małe skubańce są niesamowite. Na widelcu spuszczam na dno liście pietruszki i ogórka to jest niezłe zamieszanie i po kilku godzinach nie ma nic.
oto dowód z poprzedniego zbiornika:
   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ach te uaru i altifronsy, tylko pozazdroscic...
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Super ryby. Dla mnie też chyba najlepszy zbiornik. jednak 2 metry to 2 metry, ma ryba już gdzie płynąć. Szkoda tylko, że nie pomyślałem o wymiarach 200x70x60 dla nich.
Jak urosną to trzeba będzie zmienić.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To wtedy zmień już na 250... Wink Altifronsy będą Ci za to wdzięczne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ma się rozumiećSmile Ale to już na nowym miejscu.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ryby rosną, dobiera się pierwsza para G. altifronsów wiec spamujemy.

   

   

   

   

   

   

Uaru uwielbiają obgryzać drewienka.

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości