• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada

#1
witam , posiadam dwa zbiorniki 240 i 112l . niebawem będę miał większą ilość pielęgniczek kakadu WF ...  jaki układ ryb pasował by do Tych zbiorników tak żeby rybki czuły się dobrze ? do obsady dojdą jeszcze Corydoras pygmaeus i  w większym baniaczku 14sz Carnegiella strigata Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
pewnie już "po ptakach", ale teoria mówi o o jednej samicy na 20-30cm długości akwarium (przy standardowych szerokościach). Samiec raczej jeden.
W praktyce czasami udaje się umieścić więcej, ale skoro będziesz miał dzikusy to może być różnie.
Co do reszty obsady to dodałbym stadko Otocinclus affinis. 
Ciekawe te Carnegiella strigata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
no tak juz po ptokach Big Grin w 112l mam herem , jednego pięknego samca i dwie samice a w 240l mam 7sztuk kakadu w tym jest jeden ładnie wybarwiony , dominujący samiec a reszta jest jeszcze bardzo młoda .. wyglądają jak samice ale kto wie co wyrośnie z tego stadka ..  agresji w zbiorniku wgl nie widać ... samcowi każdy w stadzie ustępuje a on sam wie że jest panem stada .. całkiem fajnie to na tą chwile wygląda Smile trochę obawiam się co może być podczas tarła ... ale w dwusetce mam całe dno zawalone liśćmi i badylami i kryjówek jest cała masa

Carnegiella strigata. ciekawa ryba z tym że na razie nie mogę jej nigdzie dostać a w moim gąszczu patyków pewnie zacnie by się prezentowała :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
a jak wyglądają takie WF? chodzi mi o ubarwienie, możesz wrzucić jakąś fotkę? jestem ciekaw jak to się ma do tych hodowlanych cukierków Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
ubarwienie mają inne .. i zachowanie również Big Grin nie wymienił bym ich na żadne hodowlańce Wink to fotki dwóch samców WF[attachment=25756]                

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(16-03-2016, 03:21 AM)radim1991 napisał(a): ubarwienie mają inne .. i zachowanie również Big Grin nie wymienił bym ich na żadne hodowlańce Wink to fotki dwóch samców WF

faktycznie inne i ładne, ale mi nadal podobają się cukierki typu triple red Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości