• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: jaka obsada

#1
Wink 
Witam szystkich jaka byscie prponowali obsade dla dwoch moich pielegnic szmaragdowych????dodaje fotke a reszte na prezentacji zbiornikowWink


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Masz niezbyt ładną tą szmaragde ( o ile barwy rewelacja, to budową ciała widać, że ryba nie zachwyca)

Powiedz jakie masz wymiary akwarium, to coś doradzimy.
Ja osobiście do 150x61 baniaka chciałem dodać akary z maroni, ale w tej chwiili wybiłem to sobie z głowy, bo dodając zieleni do zbiornika oganicze wystarczająco ilość miejsca do plywania i przyznam, że 150cm zbiornik to minimum dla samotnej parki!

Nie wiem jak Twoje, ale moje ryby co prawda nie są zbytnio ruchliwe, ale jak zacznie samcowi odbijać i goni samice i to 150cm to zaczyna się robić przymałe.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
ja mam 150x50x60 pozatym im starsze to mniej ruchliwsze a czemu mowisz ze budowa brzydka tzn????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(02-11-2011, 16:01 PM)pietia77 napisał(a): ja mam 150x50x60 pozatym im starsze to mniej ruchliwsze a czemu mowisz ze budowa brzydka tzn????

Tzn, że wygląda jak kulka, jest strasznie nieproporcjonalna(długość do wysokości), no i spasiona Smile Przynajmniej tak to wygląda z tego zdjęcia.
W jakim one są wieku?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja bym dodał do takich jakieś crenicichle ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dawid, przy tych rybach Creni szybko się spasą, i będą wyglądać miernie. Większe gatunki ziemiojadów byłyby lepszym wyborem (np. altifrons, winemilleri, proximus, brasiliensis). Oczywiście w odpowiednio dużym akwarium (500+).

Pietia77, powinieneś ograniczyć rybom dawki pokarmu i chyba zrewidować ich menu - bo wyglądają po prostu niezdrowo. Gdybym miał je porównywać, to z mieszkańcem USA żywiącym się wyłącznie w McDonald's.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzieki wszystkim,zaczynamy diete hehehe,(ryby maja 1.5 roku)pozdrawim
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Moje ryby są w podobnym wieku, ale jak widac proporcje są lepsze ( nie chwaląc się).

Jeżeli karmisz mięsem zwierząc ciepłokrwistych tak jak ja, to proponuje karmić w większym odstępie czasowym, ale w tej chwili starałbym się na Twoim miejscu ryby doprowadzić do porządku i ograniczyć jakiekolwiek tłuste żarcie do minimum.

Z doświadczenia wiem, że temporalisy lubią pokarmy roślinne i przy dłuższym podawaniu ryby nadal się dobrze wypróżniają.

Zbiornik masz podobnej wielkości co mój, to powtórze swoje słowa - najlepiej zostawić parkę samą, ew. dodaj błyszczyki parańskie lub inne większe stadne rybki. Ja sam się zastanawiam nad stadnymi rozpraszaczami, ale to już gdy postawie wyższy zbiornik Smile

BTW. Podaj mi link do tematu akwa na PW, bo nie moge znaleźć.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-11-2011, 17:47 PM)Dawid napisał(a): Ja bym dodał do takich jakieś crenicichle ;-)

Szczupaki mają inną dietęWink. Kombinowałbym tak, jak Piotr - w kierunku większych ziemiojadów. Może któreś z akar.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak, mają inną diete, wszystko zależy jak kto utrzyma takie akwarium. Widziałem udane biotopowe połączenia z crenicichlami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości