• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla notophthalmus

U mnie wykluły się przy ph>5,5 :P nie ma ich dużo. Ok 40szt, ale przed tarłem karmiłem ryby 2-3 razy w tygodniu. Drugi tydzień pływają z rodzicami.

Papja, a który dzień ona siedzi? Może dorzuć liści co by puściły kolor. Ja też kwasiłem wodę jak siedziała na jajkach i się udało. Trzeci i czwarty dzień jest krytyczny. Jak samica nie wypłynie to już będzie dobrze.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W 375tce para 18 dzień prowadza młode. Zostawiłem im ok 20 szt. A drugie tyle przeniosłem do kotnika do gujanek. Zaobserwowałem ciekawe zachowania, których wcześniej nie prezentowały. Rozgrzebują mocno liście i podłoże całym ciałem wzbijając tuman "syfu". Przenoszą też piasek w pysku i wypluwają w toni. Młode karmię tylko raz, max 2 razy dziennie a i tak mają zawsze wypchane brzuchy. 

   
   

Młode z kotnika. Mimo, że są tam tylko kilka dni to wydaję mi się, że są mniejsze od tych z 375tki.

   

I zagadka: kto znajdzie noto? Tongue

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
centralnie na środeczku Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak duże są? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-08-2017, 21:37 PM)kuba4410 napisał(a): Jak duże są? Smile
Około 1cm
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zgadłem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak. Moglem przyciąć zdjęcie co by nie była na środku Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odłowiłem resztę młodych. Zostało tylko 5szt których samica nadal pilnuje. Odgania samca. Ten zbytnio się nie zraża i od czasu do czasu podpływa popilnować młodych. Ryby są bardziej obficie karmione, ciekawe kiedy kolejne tarło i jak długo będą tolerować narybek...


Załączone pliki Miniatury
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wyglądają świetnie .. i gratuluję młodych, w takim syfku wyglądają bardzo naturalnie ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Obstawiam, że samica utrzyma te młode Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości