• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla notophthalmus

#11
Ja u swoich zaobserwowałem znaczny wzrost agresji. Ryby nie pływają już razem. Każda ma swój kawałek liścia lub korzenia i stara się go bronić nawet przed większym pobratymcem. Samice są bardziej terytorialne. Samce częściej patrolują akwarium.

Jest też spora różnica w ubarwieniu między poszczególnymi osobnikami. Każda ryba jest inna. Jedna z samic nie ma w ogóle czerwonej "łuny na płetwie grzbietowej" tylko czerwono obrzeżone "oko". Papja, u najmniejszego samca również zauważyłem czarne pierwsze promienie płetwy grzbietowej. Średni samiec ma je najbardziej wydłużone. Do tego u dominanta, zaczęły pokazywać pręgi, gdy szczególnie się podekscytuje.
Nie wydaje mi się jednak żeby były to notophtalmusy. U samców tego gatunku pierwsze promienie płetwy grzbietowej są ponad dwa razy dłuższe od pozostałych promieni na tejże płetwie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W sumie to macie jeszcze dość młode ryby (tak rozumiem), więc może irokezy jeszcze się wykształcą. Warto poczekać Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mój samiec ma spokojnie irokez półtora raza większy niż resztę płetwy grzbietowej Tongue.
U mnie samica zajęła kopę liści a samiec korzenie, oprócz tego że czasem się pogonią, są zgodne i często pływają razem wdzięcząc się do siebie Big Grin.

Postaram się pożyczyć aparat, to w końcu może wrzucę coś przyzwoitej jakości, bo póki co to jest wróżenie z fusów w przypadku moich zdjęć i filmikówRotfl.
W sumie, ważne że są piękne a co to jest za gatunek- chcę się dowiedzieć z czystej ciekawości Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Udało mi się nagrać samca, puszącego się tak, że widać jego grzebień Big Grin.



Nie mogę się doczekać aż podrosną, jestem ciekaw jak będą wyglądały Big Grin.

Obecnie dorzuciłem im ponad ponad pół reklamówki liści, więc mają gdzie śmigać Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
No to można zmienić tytuł tematu Big Grin a zaczęło się niewinnie - miały być C. regani Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Rzeczywiście teraz widoczny jest już u wszystkich większych samców ładny pióropusz, więc są to C. notophthalmus, co ciekawe na liście eksportera były opisane jako C.regani, na świadectwie weterynaryjnym jako C.johanna, a wyszło jak wyszło Wink.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Rozumiem, że dzikakuna też ma je od Ciebie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(08-02-2016, 11:43 AM)piotrK napisał(a): Rozumiem, że dzikakuna też ma je od Ciebie?

Tak, to są te od Pawła. Ze mianą tematu na C. notophthalmus jeszcze bym się wstrzymał. Na trzy samce tylko jeden ma nieco bardziej wydłużone pierwsze promienie płetwy grzbietowej, tak jak u samca Papji. Nie jest to jakiś mega piuropusz. Zobaczymy jak podrosną.
W ostatnich dniach zaobserwowałem znaczny wzrost agresji i zmianę ubarwienia. Już widzę, że skalary nie będą miały lekko. Samiec beta zaczął pobierać suchy pokarm i dogonił samca alfa rozmiarami. Wczoraj było chwilowe zawieszeni broni i wszystkie 6szt zgodnie przeprowadzały zmasowane i skoordynowane ataki na liść amazonki, gdzie skalary składały ikrę.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No to informujcie nas jak rozwija się sytuacja. Miejmy nadzieję, że nie macie dwóch gatunków.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie wiele może wniosę z wyglądem ale też mam te rybki od Pawła i po dobie widzę że dobrze się zadomowiły Wink

[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości