• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Film z rozmnożenia dyskowców WF

#21
NO I FAJNIEOklasky ILE RAZY JE KARMIĆIE BO TROSZKE MAŁE JAK NA TEN WIEK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Małe ? 5-7 cm mają. Chciałabym, aby tak moje tanganickie maluchy szybko rosły jak one. 

Karmimy je 3 razy dziennie. Mają pod dostatkiem jedzenia. Karmienie nie polega na wrzuceniu porcji jedzenia, tylko na podaniu różnych pokarmów na raz. Np. granulat i do tego żywy wodzień i doniczkowiec. Albo płatki spiruliny, granulat i do tego co mrożonego. Brzuchy mają puste tylko rano, bo wtedy caly detrytus jest posprzątany. Ponadto od czasu do czasu podskubują rodziców. 

Jak dla mnie rosną superSmile Nie tuczymy ich jak hodowlane. Ale to nasza ideaSmile Cały czas mają coś do skubania, objadania, wyszukiwania. Są bardzo aktywne. Ja uważam, że z nimi wszystko jest ok.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Wyglądają mega. Czy ten dorosły osobnik widoczny na filmie to samiec czy samica?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Pięknie to wygląda, mam nadzieję, że jeszcze będą jak Was odwiedzę w przyszłym miesiącu. W jakim wieku zaczynają pojawiać się charakterystyczne barwy u młodych? Nie mam pojęcia jakie powinny być po takim czasie ale jak dla mnie rosną szybko, nie spodziewałem się nawet takiego rozmiaru na dzień dzisiejszy... ... i ta ich aktywność Smile

Jest jednak jedno co mnie irytuje Tongue - muzyka w filmie jest do bani.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
jak mają tyle to spoko na filmie wyglądają jak by miały z 4cm z tąd to moje  zapytanie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Niestety film nieco zmienia wyobrażenie o nich. Piotrze - w centrum to przepiękna samica - jest bardzo aktywna i ma około 20 cm. Jest bardzo piękna i bardzo dużaSmile Samiec jest nieco bardziej tchórzliwy. Niestety ryby zaczynamy sprzedawać. Obawiam się, że na spotkanie niewiele ich już będzie, o ile w ogóle będą.

Powiem tylko jedno - miałam wiele ryb młodych ale takież żarłoczności i przyrostów nigdy wcześniej nie widziałam. Heiko Bleher mówił mi, że w naturze rodzą się w okresie ogromnej dostępności pokarmu i cały czas żerują. Dla mnie niesamowite jest to, że od czasu do czasu jeszcze podskubują rodziców. Rzadko, bo rzadko ale nawet największe to robią.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Trochę szkoda ale cóż - spróbuję przeżyć że ich nie zobaczę Big Grin Rodzice zostają u Was?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Rodzice nie zostają.....

Czekamy na dobranie sie ryb w innych wariantach, które jeszcze mamy. Coś wymyślają heckle. Zobaczymy.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
No to czekamy na kolejne filmy tym razem innych odmian Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości