• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L_SA_Poziom1

#11
Zabawy w piaskownicy
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zakopałeś żarcie? Jeden z demonów to twarda ręką rządzi przy korycieSmile
Super filmik!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak. Najlepszy jest moment, kiedy po zjedzeniu porcji próbują doszukać się czegoś więcej, wtedy najlepiej kopią.
No ten demon dominator to nie tylko przy korycie tak rządzi. Szukam dla niego samicy i osobnego zbiornika żeby się wyżyłSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Aż mi się moje altifronsy przypomniały, tylko satanoperki kopią 5x mocniej Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Niezły czad z tym kopaniem, zjawiskowe ryby!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Mały spamik bo zabrałem niedawno do fishroomu aparatSmile

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Witam Sloma ale wyrosły ..Smile Piękne ryby .. Nic nie powiem na temat płci ale wydaje mi się, że te juruparoidy to S.mapiritensis . Jakoś słabo te plamki były wcześniej widoczne ale z wiekiem sa coraz wyraźniejsze .. 

No dobra .. jednak powiem tak - Jakbym miał strzelać to powiedział bym ,że na zdjęciu widzę samicę S.daemon ale to tylko strzał na podstawie obserwacji tych kilku szt. które miałem u siebie. Masz tylko te dwa demony czy tez jeszcze jakieś...?
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(06-10-2016, 07:42 AM)galimedes napisał(a): Witam Sloma ale wyrosły ..Smile Piękne ryby .. Nic nie powiem na temat płci ale wydaje mi się, że te juruparoidy to S.mapiritensis . Jakoś słabo te plamki były wcześniej widoczne ale z wiekiem sa coraz wyraźniejsze .. 

No właśnie ja tych plamek nie widzę, to jest coś jakby miały mozaikę z tych ciemnych linii na czystej skórze, przy czym czasami mienią się one kolorem seledynowym...nie wiem czy mnie zrozumiesz

(06-10-2016, 07:42 AM)galimedes napisał(a): No dobra .. jednak powiem tak - Jakbym miał strzelać to powiedział bym ,że na zdjęciu widzę samicę S.daemon ale to tylko strzał na podstawie obserwacji tych kilku szt. które miałem u siebie. Masz tylko te dwa demony czy tez jeszcze jakieś...?

Ucieszyłbym się z samicy, mam tylko te dwa daemony.
Ten większy "samiec" cały czas przegania tę mniejszą jaśniejszą lekko rybę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam, sprawdziłem ubarwienie płetw Twoich ryb i porównałem je z moimi - nie pasuje ...Smile 
I fakt te cętki może są wyrażne na zdjęciach ale pamiętam że na żywo są takie "przyciemnione" ... 
cholercia, nie jestem już taki pewien co do tych ryb.. Rozmnóż je proszę i zobacz jak wygląda tarło - to nam troche powie. A po za tym karm i niech rosną czym większe tym lepiej .. 

Co do demonów... może zrobimy mały eksperymencik i dodamy do Ciebie mojego samca ... ? Mamy blisko więc logistycznie dałoby się to ogarnąć w kilka godz .. ? Potrzymał byś go troszkę i może cos by się wyjaśniło ... 

Albo możemy tez zrobic odwrotnie i dać Twoje na jakiś czas do mnie - Jak Tobie pasuje ...

Czasami trzeba trochę pokombinować ..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Do zrobieniaSmile Z chęcią przyjmę na moment Twojego samca do siebie ale dopiero jak wyprowadzę do nowego zbiornika pawiookie.
Myślę, że Twój samiec skoro jest większy to łatwiej by zaaklimatyzował u moich, niż moje dwa mniejsze u Twojego.
Z drugiej strony, Ty pewnie masz większe możliwości czasowe na obserwację niż ja, często wyjeżdżam, więc jak coś się będzie działo to nie będę mógł zareagować szybko itp.
Temat do dogadania i dzięki za propozycję, na pewno skorzystam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości