• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L_SA_Poziom1

#1
Witam wszystkich.
Zbiornik drugi z regału 3x450L (opisany tu: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6470)
Stał on się nowym domem dla sześciu sztuk Satanoperca cf. Leucosticta.
Wystrój ze starej 375L.
Parametry wody: ph. 6,5; 270 us.
Do zbiornika mam zamiar wpuścić jeszcze 2 x S. deamon lub 7 x G.altifrons (tu mam dylemat jeszcze)
Na razie cieszę oko jednogatunkowym akwarium i czekam czy może wydarzy się tarło.

Wymiary: 150x60x50 cm (przód OW), tył tło DIY styropian uformowany i pomalowany.

Ogrzewanie: 1xEheim 300W i 1xAquael 250W

Oświetlenie: 11 modułów LED Samsunga SMD 5730 Barwa zimna. Moc 11Wat. Automatyczne rozjaśnianie i ściemnianie.

Filtracja:
1x Sump boczny DIY (na regale obok) na bazie zbiornika 45-litrowego (gąbki i ceramika) oraz pompki Aquael o mocy 4W.
Niedługo dojdzie 1x wewnętrzny Aqua Szut T-Head 750 (moc 5,5W).

Tak samo jak w przypadku akwarium z poziomu 2, jest 9,5W mocy na filtracji i 11W mocy na oświetleniu.

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Satanoperki myślą: "nie ogarniam tej piaskownicy" Big Grin Super przestrzeń. Prosto i dla ryb.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam, bardzo ładne akwarium dla satanoperek.. Wprost skrojone dla nich. Ja zrobił bym jeszcze jedno.. Gdy zakładałem nowe akwa na szklane dno akwarium polozyłem kilka korzeni które nastepnie prawie całkowicie przysypałem piaskiem. Przy "zwykłych " rybach nic by się dalej nie działo ale ziemiojady z czasem odkopią te korzenie i krajobraz stanie się przepiękny... Jak kawałek natury..
Co do obsady .. to radził bym nie dodawać już tam ziemiojadów. U mnie w akwarium 200x65x40wys. z para demonów, juruparoidy nie radzą sobie z tarłem które przeważnie przerywane jest przez demony..  jak już kiedyś pisałem . skłaniam się teraz do  łączenia satanoperek z jakimis łagodymi pielęgnicami przebywającymi raczej w toni wodnej lub przy jej powierzchni..  Skalary, dyskowce, Pielegnice skośnopręgie... ( wyjątkiem mogą być biotodomy .. przy tarle radza sobie z większymi rybami ale w wiekszej grupie mogą być zagrożeniem dla ikry satanoperek..) Nawet wieksze kąsacze będą świetnym kompanem dla tych ryb.  W twoim przypadku do tego akwarium mógłbyś wpuścić sklalary z drugiego akwa ( albo na odwrót) i myśle że to połączenie świetnie by się sprawdzało. Do akwarium które Tobie zostanie wpuść parę demonów i kilka biotodomek SmileSmile ( lub nawet same dwie pary demonów )  i też będzie super.. Oczywiście zrobisz jak uważasz to są tylko takie moje przemyślenia..Wink
Gratuluję akwariów i rybek.. Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A jak ta filtracja się spisuje?? Na zdjęciach widać paprochy w wodzie czy to szyba brudna? Jaki ma przepływ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki Piotr i Marcin.
Starałem się aby nie ograniczać im miejsca do pływania ale jak się nadarzy jakiś korzonek to od razu go zakopuję...super pomysł Marcin.
Stety niestety, demony trafiły też do tego zbiornika, zobaczę jak to będzie za jakiś czas ale innej koncepcji nie miałem. Mniejsze gujanki powędrowały do zbiornika ze skalarami bo tam chciałem mieć dno pokryte liśćmi (gujanki kopią ale nie tak jak satanoperki) a tu dno już całe zryte, jak na koszulce Piotra "głębokie wykopy" Smile
Ten brud na jednym ze zdjęć to nie szyby tylko wzruszone dno, które było zabrudzone po podłączeniu dojrzałego filtra i innego akwarium.
Filtracja spisuje się dobrze a przepływ w sumpie to jakieś 400l/godz. bo oparty na małej pompce aquaela.

to na dowód kilka fotek:

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jakoś mi kształt tych ryb i ich wygląd nie odpowiada -takie dziwne te pyski mają.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cóż, żyjemy w wolnym kraju. Jak to ktoś napisał - jeszcze Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
mi też kiedyś wadził ich wygląd ale coraz bardziej mi sie podobają, tylko brak odpowiedniego szkła
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W tych rybach trzeba się zakochać, tak jak to pisał kiedyś pięknie galimedes Smile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mały spam.
Ryby się ładnie zaaklimatyzowały i nieźle grasują.

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości