• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L_SA_Poziom2

#41
(11-01-2017, 11:20 AM)galimedes napisał(a): Witam, Gratulacje Sloma .. Czy samiec z tej pary to jeden z tych które brałeś na naszej "wycieczce" ..?

Tak dokładnie ten sam, szybko się wziął do robotySmile

(11-01-2017, 11:20 AM)galimedes napisał(a): Ja czasami robiłem tak, że nie podawałem pokarmu innym rybom przez tydzień  - i tylko dawałem artemie narybkowi .  Po tygodniu był już trochę większy i nie tak "bezradny" wówczas ponownie zaczynalem podawać pokarm ale młode rybki były juz większe i szybciej reagowały na niebezpieczeństwo .. Tydzień bez jedzenia dla dorosłych ryb to nic wielkiego ... 

Pozdrawiam!

(11-01-2017, 12:23 PM)kukula napisał(a): Może młode karm ze strzykawki z długim wężykiem pod sam "nos" a reszcie w tym samym czasie rzucaj w innym miejscu

Dzięki, skorzystam z Waszych rad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Z pierwszego tarła nic nie wyszło ale nie poszło na marne.

Przy drugim tarle opieka rodziców była już bardziej stanowcza i przeżywalność maluchów bardzo duża.
Opieka samca nad maluchami trwała do dziś czyli jakieś 3 tygodnie. W tej chwili maluchami zajmuje się tylko samica i stadko maluchów zaczyna się niestety przerzedzać. Sama mama nie daje rady upilnować wszystkich rozpływających się na boki maluchów. Zobaczymy czy sobie poradzą w ogólnym. Widać że już są sprawne, więc powinny sobie poradzić.
Kilka maluchów udało mi się też odłowić wcześniej do 20L akwarium.
Samiec natomiast przystępuje do kopania dołków do tarła z inna samiczką.

Tutaj jeszcze podczas opieki obojga rodziców

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości