• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L_SA_Poziom2

#31
Piękny !!!! widać że to z dobrego źródła hahaha Big Grin teraz ja czekam i czekam no i czekam  i nic Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Coś się dzieje. Jedna z samic od Ciebie dobrała się z nowym samcem od arsika (tym dużym) i za korzeniem czegoś pilnują.
W niedzielę zastałem dno w zbiorniku z wieloma dołkami, para zajęła połowę akwarium dla siebie skąd przeganiają intruzów. Niestety nic nie widać bo korzeń jest tak ułożony w prawym tylnym narożniku.
Mam nadzieję że to coś poważnego Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
No to czekam ........ Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Pierwsze tarło gujanek za sobą Haha
Może coś się uchowa

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Extra Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Gratulacje. One super wyglądają podczas opieki, uwielbiam samiczki jak się starają. Jak młoda para sobie radzi?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Widoki piękne, można patrzeć i patrzeć.
Radzą sobie dobrze ale martwię się że podczas ogólnego karmienia powstaje kocioł w akwarium, rodzice panikują i część pixeli będzie znikać w wiadomy sposób. Macie jakieś patenty? może tymczasowy karmnik? ;-/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jutro podyskutujemy przy kawie Big Grin
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Witam, Gratulacje Sloma .. Czy samiec z tej pary to jeden z tych które brałeś na naszej "wycieczce" ..?

Co do wychowu narybku w akwarium ogólnym - jest tylko jedna "rada" ... 
Wyłów wszystkie inne ryby i zostaw tylko ta parę. Wówczas będziesz mógł obserwować jak ładnie wychowuja młode... 

Chociaż myśle ,że z jedną para gujanek i skalarami powinno sie udać .. Ale właśnie karmienie to największa bolączka .. 

Ja czasami robiłem tak, że nie podawałem pokarmu innym rybom przez tydzień  - i tylko dawałem artemie narybkowi .  Po tygodniu był już trochę większy i nie tak "bezradny" wówczas ponownie zaczynalem podawać pokarm ale młode rybki były juz większe i szybciej reagowały na niebezpieczeństwo .. Tydzień bez jedzenia dla dorosłych ryb to nic wielkiego ... 

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Może młode karm ze strzykawki z długim wężykiem pod sam "nos" a reszcie w tym samym czasie rzucaj w innym miejscu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości