• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L_SA_Poziom2

#11
Z tą dzikością Żaglowców u nas jest różnie, chociaż Twoje wyglądają bardzo dziko Smile
"Rodzajów" Dzikich Żaglowców jest bardzo dużo. Mogą się różnić kształtem, ubarwieniem ale również wymaganiami związanymi z wodą. Dlatego pytam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zrób zdjęcia z bliska -ryby statyczne to bedzie łatwo Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Do zbiornika trafiło 6 młodych Guianacara owroefili.
Tym samym mój zbiorniczek 60L SA zakończył działalność.
Młode są przebojowe i zadziorne. W momencie wpuszczania ich do dzikich skalarów miałem trochę obaw, że któraś może okazać się niezłym posiłkiem. Oczywiście skalary podpływały chcąc spróbować lub zapoznać się z przybyszami, a te ustawiały się bokiem, stroszyły płetwy i lekko na bok odpływały. Żadnej paniki nie było i po ok. 30 min było ich już pełno wszędzie.
Co dziwne, jak przebywały same w 60L martwił mnie ich brak kolorów, szaty oraz duża płochliwość, a tu po wpuszczeniu od razu ładnie się wybarwiły, kolory się poprawiły i ujawniły wyraźnie te ich paski. Być może to element obronny przeciw skalarom.

kilka zdjęć z telefonu i aparatu.

   

   

   

   

   

i na prośbę kilka zdjęć starszych mieszkańców:

   

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Skalary ssuper! Składają czasem ikrę?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ciekawe czy nadal będą tak majestatyczne czy gujanki zmuszą je do większego ruchu Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-01-2016, 10:16 AM)dzikakuna napisał(a): Skalary ssuper! Składają czasem ikrę?

Dzięki. Tak, już dwukrotnie składały. Za pierwszym razem na korzeniu po prawej, a za drugim na liściu dębu.
Dwukrotnie nie dopilnowałem i ikra znikała jakoś na drugi dzień. W sumie to nie wiem co miałbym zrobić z ewentualnym narybkiem. Czasu brakuje na pilnowanie pikseli.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(14-01-2016, 00:52 AM)Sloma napisał(a): Dwukrotnie nie dopilnowałem i ikra znikała jakoś na drugi dzień. W sumie to nie wiem co miałbym zrobić z ewentualnym narybkiem. Czasu brakuje na pilnowanie pikseli.

Aaaaa właśnie nie o to, nie o to, żebyś to Ty pilnował Smile Myślałem, że dzikusom opieka nad ikrą i młodymi lepiej będzie szła. Fajnie by było zobaczyć jak wyprowadzają chmurę, chociaż przez kilka dni.
Może się wprawią i nie będą pożerać ikry jak jakieś "sklepowe szczurki".
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Chłopaki, trochę rozumiem z tego co tu piszecieWink
Dziś miałem dziwny przypadek. Będąc w pobliżu akwarium nagle coś spłoszyło moje skalary, i jeden z nich uciekł w narożnik. Nie mogąc dalej uciekać, w panice wbił się do połowy swojego ciała w piasku. W tej pozycji zamarł i zero ruchu czy prób wyzwolenia się z pułapki przez około 20-30 sekund.
Niestety nie pomyślałem żeby zrobić zdjęcie, tylko rzuciłem się na ratunek i powoli od spodu go podkopałem. Jak tylko wyczuł że się wyzwala to wyszarpnął się i czmychnął.
Ogólnie dziwi mnie to co mogło je spłoszyć, być może jakiś dźwięk niesłyszalny dla ludzkiego ucha a może jakiś mój ruch, choć bywają chwile kiedy bardziej dynamicznie i głośniej poruszam się koło zbiornika.
Inne pytanie czy bez mojej reakcji taki skalar mógłby się oswobodzić?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Gdzieś ostatnio było zdjęcie ziemiojadów zanurzonych pyskami w piasku ,ale to za pokarmem raczej - raczej by sam sie odkopał ja myślę.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Posty tyczące się nazewnictwa wydzieliłem do osobnego wątku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości