• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L_SA_Poziom2

#1
Witam wszystkich.
Czas zaprezentować pierwszy zbiornik z regału 3x450L (opisany tu: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6470)
Stał on się nowym domkiem dla pierwszych pielęgnic jakie miałem czyli Pterophyllum scalare.
Jest tam 7 osobników, podziału płci niestety nie znam (ale po zachowaniach podejrzewam 2+5).
Parametry wody ph. 6,5; 280 us.
W zbiorniku znajdują się również 5 sztuk Rineloricari, a w przyszłości dojdzie 6 Guianacara owroefili (które na razie dorastają w innym zbiorniku).
Na razie cieszę oko można powiedzieć jednogatunkowym akwarium co jest bardzo fajne do tego stopnia (zachowania ryb niesamowite, ten spokój i luz), że zastanawiam się czy wpuszczać tam coś jeszcze.

Wymiary: 150x60x50 cm (przód OW), tył tło DIY styropian uformowany i pomalowany.

Ogrzewanie: 1xEheim 300W i 1xAquael 250W

Oświetlenie: 11 modułów LED Samsunga SMD 5730 Barwa zimna. Moc 11Wat. Automatyczne rozjaśnianie i ściemnianie.

Filtracja:
1x Sump boczny DIY (na regale obok) na bazie zbiornika 25 litrowego (gąbki i ceramika) oraz pompki Aquael o mocy 4W.
1x wewnętrzny Aqua Szut T-Head 750 (moc 5,5W).

Z czego jestem dumny to 9,5W na filtracji i 11W na oświetleniu a prąd firmowy jest drogi (przyp. akwa w biurze i są inne stawki).

   

   

Sump DIY

   

Jak będzie czas to porobię jakieś lepsze fotki, na razie spieszę się ze zbiornikiem z poziomu 1.
Dzięki za uwagę
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Byłem ,widziałem, ryby ładnie wyrośnięte.

W swoim akwarium mam mini pralkę ,a tutaj woda się prawie nie rusza i wszystko śmiga co mnie zadziwia Smile

Szykuje sie tam niezły fishroom Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-01-2016, 00:50 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Byłem ,widziałem, ryby ładnie wyrośnięte.

W swoim akwarium mam mini pralkę ,a tutaj woda się prawie nie rusza i wszystko śmiga co mnie zadziwia Smile

Szykuje sie tam niezły fishroom Wink

Kiedyś musisz wpaść na dłużejSmile
Ruch wody jednak jest bo z lewej strony od narożnika jest wylot z sumpa pod kątem 45 stopni do przedniej szyby akwarium a z prawej wzdłuż tylnej ściany dmucha T-head 750. Lekka pralka jest i widać po liściach dębu że jest ruch.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, podoba mi się to akwa Sloma ... naprawdę. Swietne gabaryty i fajny wystrój.. tylko to dno takie gładkie ..Wink wpuśc tam jakies koparki ..Wink I nawet mam coś dla Ciebie .. może kilka szt. Biotodomek ..Smile Mam ich całą gromadkę a kilka dni temu  miały drugie tarło.. Pasowały by tam z tymi skalarami... jesze troche je podchowam , a poźniej dwa piwka i już u ciebie plywają..SmileSmile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo fajny klimat, a dno jakie czyste Smile. Jak cały regał będzie gotowy to będzie na czym oko zawiesić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Piękne akwarium. Zawsze wspominam dobrze ten rodzaj filtracji
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Napisz coś o tych Żaglowcach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie wiem co bym mógł tu napisać.
Uważam je za dzikie, bo takie je kupiłem w zestawie z akwarium, szafką, inną obsadą itd.
Zachowania mają fajne, kilka razy podchodziła do tarła jedna para ale w akwarium z inną obsadą m.innymi zbrojnikami nić nie wychodziło.
Czasami mi się wydaje że jeden samiec ma dwie samice ale są tak podobne że nie sposób to potwierdzić. Niestety ze względu na pracę mam mało czasu na długotrwałe obserwacje.
Teraz są prawie same, więc może mi się trafi jakieś udane tarło?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Świecisz rybom w tym biurze jak Cię tam nie ma? Roślin zbytnio nie ma więc raczej dni też można krótkie zrobić Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na tym regale mam ustawione dwa programatory do ściemniania i rozjaśniania (tzn. w programatorach zegarowych mam podpięte zasilacz i sterownik).
Tak, świecę w godzinach od ok. 08:30 - ok. 09:15 rozjaśnianie potem pełna moc i od ok. 20:45 - 21:30 ściemnianie.
Tak mam ustawione i nie chce mi się tego zmieniać a jestem nie regularnie biurze i nie chce za każdym razem płoszyć i stresować ryb włączaniem światła.
Do tego obok stoi jeszcze ta 375L z hydroponika i tam jeszcze mam 100W w T5 do oświetlania hydropniki i akwa oraz 2X20W naświetlacze do samego akwa.
Jakoś to wszystko jest zgrane teraz razem że w pierwszej kolejności rozpalają się Ledy w regale, potem włącza się naświetlacz nad 375L, potem włącza się drugi naświetlacz w 375L. Wieczorem w odwrotnej kolejności się wygaszają.
Uważam że rybki tez potrzebują dnia żeby się wypływać a nie siedzieć po ciemku w większości, a też zauważyłem że regularne godziny świecenia dobrze na nie wpływają.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości