• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: hoplarchus psittacus

#1

.jpg   images.jpg (Rozmiar: 6.55 KB / Pobrań: 201) hoplarchus psittacus powiedzcie mi gdzie ta pielegnice moge kupic???????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Napisz do arsik'a. Kiedyś widziałem je też w Diskus-Zoo.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzieki juz napisalem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piękna ryba. Swego czasu miałem niewielkie stadko (10ryb). Bardzo stonowana, majestatyczna rybka. Nadal nie wiem dlaczego tak odstaje cenowo od pozostałych gatunków pilęgnic?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cytat:Nadal nie wiem dlaczego tak odstaje cenowo od pozostałych gatunków pilęgnic?
Może dlatego, że rzadko jest rozmnażana w akwariach (ma dosyć wysokie wymagania, co do parametrów wody).

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
myslicie ze ma wieksze wymagania od paletek czy uaru?????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(31-10-2011, 10:47 AM)pietia77 napisał(a): myslicie ze ma wieksze wymagania od paletek czy uaru?????

Nie, oczywiście, że nie. Zresztą trudno znaleźć pielęgnicę, która ma większe wymagania hodowlane od dzikiego dyskowca, czy uaru fernandezyepezi. Nie znam osobiście nikogo, kto rozmnożył Hoplarchus, ale na forach chociażby amerykańskich wiele osób informuje o udanych tarłach tych ryb.
Rozróżnijmy jeszcze dwa aspekty hodowlane. Jest sporo pielęgnic (SA), które tolerują nawet kranówę, ale nigdy nie dojdzie do ich udanego tarła w takiej wodzie. Dobrym przykładem są hodowle żaglowców (myślę oczywiście o tych delikatniejszych, typu "Manacapuru"). Więc co innego samo trzymanie Hoplarchus, a co innego rozmnażanie. Jednak fakt pochodzenia gatunku z BW zobowiązuje.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Te ryby można spokojnie trzymać w średnio twardej (oczywiście bez przesady) kranówie o pH 7,5, z resztą jak większość pielęgnic z Ameryki Południowej - wystarczy, że jej jakość będzie na wysokim poziomie. Do rozrodu potrzeba jednak możliwie niskiej przewodności i pH ok. 5,5.

Te ryby pewnie dlatego nadal odstają od innych cenowo, bo niełatwo dostać młode po rodzicach z odłowu. Jak na tak duże pielęgnice składają one bowiem mało ikry (ok. 200 sztuk), więc niewiele trafia do sklepów, częściej do znajomych akwarystów.

Piękne są, ten mszystozielony wzór na ciele w połączeniu z czerwonym okiem i białą "brodą" zawsze mi się podobał.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przy dzisiejszej technice preparowania wody myślę, że przygotowanie jej w odpowiedniej jakości nie stanowi problemu?! Co do U. fernandezyepezi to znam osobę, która je rozmnożyła, ale z tego co pisała to trzeba się nieco naczekać i natrudzić....;-) Ale znam sporo ambitnych akwarystów co lubi wyzwania?! ;-) Sam kiedyś o nich myślałem. A skoro też mowa o Uaru to ma ktoś może z Was U. amphiacantoides "ORANGE"?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
tak na uaru orange moge dac ci namiary na faceta?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości