• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stare jak Świat, ale warto przypomnieć

#1
Dla pielęgnic (np barwniaki) super sprawą jest wkładanie mrozonek (kostek artemii, szklarki, itp) do piasku.
Nie jest wtedy ten pokarm wyłapywany przez inne (np świcikii kongolańskie u mnie) a tylko powoli wyjadany przez denne rybki.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Znam, stosowałem przy ziemiojadach. Efekt genialny - i ryby zadowolone i obserwator ma na co patrzeć Smile

Polecam!


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
U mnie moje red heady też pięknie wygrzebywały mrożonki spod piaskuSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Może stare, ale świetne, ja głupi nigdy na to nie wpadłem. Dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzisiaj spróbowałem. Moje barwniaki chyba nie znają tej techniki, bo zupełnie nie skleiły o co mi chodzi i krążyły nad kostką wyłapując to, co uleciało do góry Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(30-12-2015, 13:08 PM)cychlida napisał(a): Dzisiaj spróbowałem. Moje barwniaki chyba nie znają tej techniki, bo zupełnie nie skleiły o co mi chodzi i krążyły nad kostką wyłapując to, co uleciało do góry Smile
wystarczy na początek nie zakopywać całkowicie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Część wystawała
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U mnie jakieś 11 lat temu Fossorochromis rostratus  wygrzebywał zakopane krewetki z piachu.....wyczuwał je i z takim impetem wpadał w piach jakby to miał być ostatni jego posiłek Smile

Sposób świetny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(30-12-2015, 13:08 PM)cychlida napisał(a): Dzisiaj spróbowałem. Moje barwniaki chyba nie znają tej techniki, bo zupełnie nie skleiły o co mi chodzi i krążyły nad kostką wyłapując to, co uleciało do góry Smile
Cierpliwości. U mnie ziemki też nie od razu wyglądały w czasie karmienia tak jak na powyższym zdjęciu Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(30-12-2015, 16:59 PM)piotrK napisał(a):
(30-12-2015, 13:08 PM)cychlida napisał(a): Dzisiaj spróbowałem. Moje barwniaki chyba nie znają tej techniki, bo zupełnie nie skleiły o co mi chodzi i krążyły nad kostką wyłapując to, co uleciało do góry Smile
Cierpliwości. U mnie ziemki też nie od razu wyglądały w czasie karmienia tak jak na powyższym zdjęciu Smile

Mnie Piotrze tez to pokazałeś na forum kiedyś, i też moje z początku to nie wiedziały o co chodzi, krążyły nad punktem i często odpływały. Dopiero jak przypadkowo podczas przesiewania odkrywały co jest w piachu to szybko się nauczyły i teraz od razu jest strzał i całe głowy znikają pod piachem.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości