• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Scobinancistrus aureatus [L14]

#21
Nie robię nic szczególnego. Poprostu wydaję mi sie, że scobinancistrusy są poprostu bardziej śmiałe. Squaliformy natomiast praktycznie wogole się nie chowają cały dzień spacerując po akwarium. Leopardusy chyba tak poprostu mają, mój l114 też praktycznie cały czas przebywa w ukryciu tak samo jak l91 i l240. Nieco bardziej śmiałe są l24 i l600.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Śmiałośc ryb zależy od gatunku i wielkości ryby ;-) Kaktusy im młodsze tym bardzej się chowają. L24, L25, L273 maluchy to praktycznie tylko na posiłki wypływają i czasem coś tam przepynie z korzenia na korzeń. Pozytywnie działa na ich śmiałość słabe oświetlenie, rozproszone światło. L24 jak już osiągnie te ok. 20 cm to praktycznie się nie chowa, podobnie zresztą L14. L191 tak samo im większy tym odważniejszy.
IMO L128 nie są płochliwe i przy przedniej szybie często przebywają nawet takie 8-10cm. Ponadto np. L52 też się nie chowa.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
A jak jest z plochliwoscia L 75 ? Zastanawiam się nad zakupem kilku sztuk i jestem ciekaw czy będę je widział czy tak jak inne zbroje będę tylko wiedział 😀 że je mam

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
U mnie siedzi w grocie - widuje go tylko w nocy , przy braku światła w akwarium .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(03-12-2016, 18:40 PM)amen999 napisał(a): A jak jest z plochliwoscia L 75 ? Zastanawiam się nad zakupem kilku sztuk i jestem ciekaw czy będę je widział czy tak jak inne zbroje będę tylko wiedział ? że je mam

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
U mnie to najśmielszy zbrojas ale ma już ponad 18 cm widzę go często w ciągu dnia Wink a do koryta pierwszy jest.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
No to ładna sztuka! Czytałem też że lubią kopać w piachu ale nie wiem czy to prawda.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Może nie kopać jak to ,,pielęgnice" robią ale podsadzają całym ciałem w celu przeszukania czegoś do zjedzenia w piasku.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ulubiony posilek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Mam pokrewny gatunek L253, ostatnio tak mocno kopie w piachu, że tracę cierpliwość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Mi z każdym dniem coraz bardziej podobają się zbrojniki a Aureatus to wybitnie piękny glon
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości