• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał 3x450L

#1
Witam
Tak jak w tytule wątku mogę się pochwalić nowym nabytkiem jakim jest regał trzypoziomowy na akwaria o wymiarach 150x60x50 czyli 450L.
Z uwagi jednak na niskie pomieszczenie będę uruchamiał tylko dwa zbiorniki na poziomie 1 i 2 (dziś dojechały Rotfl)
Na poziomie trzecim nie planuję nic ale może tam wejść spokojnie zbiornik 130x60x30. W przyszłości w wyższym lokum może zainstaluję tam dodatkowy zbiornik 450L.
Akwaria będę pod ryby z SA które już posiadam także żadne wielkie zmiany obsady tylko nowe większe domki i rozdzielenie ryb które rosną i rosną.
Oświetlenie moduły LED samsung, 11 modułów na poziom.
Planuję zainstalować sterownik do powolnego rozjaśniania i ściemniania.
Filtrację zakładam sumpy boczne na zasadzie zbiorników połączonych, z gąbkami i ceramiką i napędzanych głowicami (coś na zasadzie filtrów hamburskich ale w oddzielnym zbiorniku). Sumpy będą umieszczone na regale obok.
To tyle, teraz kilka zdjęć.

   

Tutaj już z tłami dla zbiorników i podkładami
   

i ze zbiornikami
   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Uuuu gruboWink wygląda to więcej niż dobrze. Ja bym na górze stawiał od razu jakiś baniak jak nie na ryby to na wode do podmian. Sump boczny, bardzo ciekawe rozwiązanie. Napisz coś więcej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki.
Będzie to coś takiego


.png   sump boczny.png (Rozmiar: 11.54 KB / Pobrań: 846)

W zasadzie to już mam podłączony taki sump w 375L (wraz z dwoma jbl'ami i hydroponiką) gdzie mam na chwilę obecną przerybienie i jakoś się spisuje.
Zastanawiam się tylko czy przy mniejszej ilości ryb będzie wystarczający jako jedyny środek filtrujący. Temat do przetestowania ale będę wdzięczny za każdą opinię.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Parafrazując klasyka polskiego rock'a "Taki regał to jest bardzo piękna rzecz, chciałym go mieć" Smile Pozdrawiam.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
z czego sa tła??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Styropian gr. 5 cm. Uformowany przez rozcienczalnik za pomocą pędzelka. Uwaga bo nieźle topi i można porobić dziury, trzeba stopniowo i obserwować jak działa.
Na to farba, duuużo farby.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
spoko dzieki . fajnie to wyglada
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja bym spróbował wcisnąć jakiś niski zbiornik na ostatnią półkę Smile Coś krótszego, niższego. Takie zboczenie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Regał sam robiłeś czy kupiłeś gotowca? Z jakich profili jest zrobiony?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-12-2015, 16:38 PM)andrzej10252 napisał(a): Ja bym spróbował wcisnąć jakiś niski zbiornik na ostatnią półkę Smile Coś krótszego, niższego. Takie zboczenie Smile

Korci KorciHaha
Na razie się nie chcę rozpędzać bo to i tak nadwymiar możliwości. Oprócz tego zamieniam moje dotychczasowe 375L na 500L, ale czas pokaże.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości