• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał 3x450L

#11
(12-12-2015, 17:55 PM)ika napisał(a): Regał sam robiłeś czy kupiłeś gotowca? Z jakich profili jest zrobiony?

Zamówiony, profil 40x40x4mm.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Z uwagi że jedno akwarium ze stelaża będzie bardzo nisko i do wylewania z niego wody bezpośrednio do zlewu będę potrzebował jakieś pompki i węża to pomyślałem sobie, że może lepiej zrobić hydraulikę na wszystkich zbiornikach przez co uniknę machania wężami, rozlewania wody itp.
Ogólnie system ma służyć do napełniania torfianką ze zbiornika najniżej położonego oraz do wylewania wody. Świeżą wodę RO będę doprowadzał bezpośrednio do zbiorników osobną instalacją.
Koncepcję załapałem po wizycie u Massacry i zobaczeniu systemu wymiany w jego fishroomie (Dzięki Massacra).
Pompa którą chce zastosować to Eheim 1100COMPACT + 2000, która może pracować poza wodą.
Poniżej schemat z dodatkowym zbiornikiem po prawej stronie, z uwzględnieniem różnicy poziomów i legendą zaworów. Będę wdzięczny za opinię czy to zadziała.

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Witam, brawo Sloma ... piękny regalik i akwaria w sam raz dla ziemków ... może nawet małe stadko biotodomek się tam zmieści .. Tych które odlowiłem rodzicom do osobnego akwa jest chyba ze 200 ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki. Teraz to poproszę z dowozem na miejsce Haha
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Sloma moim zdaniem troszkę za bardzo skomplikowaleś ten system. Po co tyle zaworów ? To niepotrzebnie podnosi koszty, nie wiem z jakiegoo materiału chcesz zrobic ten system (chodzi mi o rury czy węże). Pompa o której piszesz jest świetna lecz ma jedno wyjściie i wejście i będziesz musiał ją obracac aby wypompowywac i wpompowywac wodę/torfiankę. W sumie to ja jestem bardzo zadowolony ze swojego systemu, który służy do spuszczania wody i nalewania wody świeżej i jak miałbym Ci coś polecac to zrób ten system tak jak jest zrobiony w moim fishroomie.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
IMHO 4 i 5 się dublują;
Skoro 6 jest jeden to po co 3 i 9;
Zalewanie zrzutów grawitacyjnych chyba bedzie wymagało jakiegoś szybkiego żonglowania zaworami.
Czy ta pompa może pracować na "sucho"? IMHO to ona musi byc zalana do pracy. Pociągnie powietrze?
pzd
P.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(30-12-2015, 20:45 PM)massacra napisał(a): Sloma moim zdaniem troszkę za bardzo skomplikowaleś ten sy...

Są zawory zdublowane bo pomyślałem że jak będę wpuszczał wodę do podmian tzw "torfiankę" tą samą rurą co wylewał, to będę niepotrzebnie wzruszał dno. Dlatego wlot jest umieszczony wyżej tak żeby móc widzieć jak woda sobie leci, a wylot nisko żeby nie zapowietrzyć.
O koszta się nie martwię choć jeszcze nie sprawdzałem cenDodgy. Chcę robić z rur PCV. Wybrałem jednak pompę Eheim Compact+ 3000.
Według mojego szkicu nie trzeba będzie obracać pompy, nawet jakby miała jeden kierunek, dlatego dałem tyle zaworów na akwa 1 i rozgałęźnik za pompą.
Na razie zbieram materiały ale za nim zdecyduje się na budowę to na pewno dokładnie jeszcze prześledzę Twoje rozwiązania.
Tymczasem dzięki za odpowiedźSmile

(30-12-2015, 21:51 PM)Pigul71 napisał(a): IMHO 4 i 5 się dublują;
Skoro 6 jest jeden to po co 3 i 9;
Zalewanie zrzutów grawitacyjnych chyba bedzie wymagało jakiegoś szybkiego żonglowania zaworami.
Czy ta pompa może pracować na "sucho"? IMHO to ona musi byc zalana do pracy. Pociągnie powietrze?
pzd
P.

tak 4 i 5 są zdublowane i pomyślę aby był jeden tylko.
Prawdopodobnie dołożę jeden zawór do tego 6-tego, z powodów opisanych wyżej (wzruszanie dna i obserwacja wlatującej wody)
Nie wydaje mi się żeby do zrzutów wody trzeba będzie machać zaworami, zamykając jeden (którykolwiek) ma się kontrolę nad tym.
tak, ta pompa może pracować zanurzona jak i nie zanurzona, dlatego taką wybrałem bo u mnie będzie poza zbiornikiem.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
[quote pid='100201' dateline='1451521209']
tak, ta pompa może pracować zanurzona jak i nie zanurzona, dlatego taką wybrałem bo u mnie będzie poza zbiornikiem.
[/quote]
To wiem, już o tym pisałeś. Chodzi mi o to, że ona musi być wypełniona wodą. Jeśli się zapowietrzy, bo wypompuje cala torfianke, to się zatrze, albo będzie trzeba ja "ręcznie" zalewać. Będziesz musiał pilnować, żeby mieć cały czas "wodę w rurach".
Mi się pomysł podoba.
pzd
P
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(31-12-2015, 19:15 PM)Pigul71 napisał(a): To wiem, już o tym pisałeś. Chodzi mi o to, że ona musi być wypełniona wodą. Jeśli się zapowietrzy, bo wypompuje cala torfianke, to się zatrze, albo będzie trzeba ja "ręcznie" zalewać. Będziesz musiał pilnować, żeby mieć cały czas "wodę w rurach".
Mi się pomysł podoba.
pzd
P

Dzięki za uwagę dot. zapowietrzania. Sprawdzę to jeszcze ale nie wiem co w takiej pompie mogłoby się zatrzeć, podejrzewam że jak nie będzie zalana to po prostu nie podciągnie wody.
Pompa dotarła więc jeszcze rurki, zawory i trochę czasu wolnego i dam znaćSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
ten system zadziała ale będziesz na niego zły. Proponujnę zastosowoać filtrację narurową
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości