• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: jakiej firmy ceramika

#11
Gładka ceramika jest di filtracji mechanicznej a nie bilogicznej. Zamiast ceramiki zapoznaje Ci lawę, jest super porowata i w przeciwieństwie do keramzytu ma strukturę otwarta a nie jęk wspomniany zamkniętą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
też czytałem o lawie i wyczytałem coś tylko juz nie pamiętam co co mi się nie podobało chyba o barwienie wody ale to jeden tak miał drugi nie..
tuptus a masz może jakaś pewna lawe gdzie można dostać która nie wpływa źle na parametry wody? myślałem nad tym sumpem ale jednak się obawiam tego i wolę wywalić kasę w kubly
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Opcje budżetowe to zwykła bio-ceramika z akwarystycznego24, lawa z allegro (byle nie za duże bryły) lub z akwarystycznego24 (multilav), albo keramzyt jeśli znajdziesz nie zatwardzający. Można wziąć pod uwagę dokupienie do tego 0,5 do 1 l czegoś droższego - Matrix, Eheim Substrat Pro, Azoo Bio glass, jednak żadnych testów wydajności przeprowadzonych przez akwarystów nie ma. Azoo ma przepuszczalną strukturę (można sobie przez nie podmuchać), więc zapewne nieco większą powierzchnię od konkurencji i - co za tym idzie - mooooooże wydajność. Miałem zrobić test czy zjada NO3, ale już w to nie bardzo wierzę, więc dopiero przy likwidacji zbiornika w którym pracuje.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja miałem lawę z paletkami i ani nie utwardzała ani nie bawiła.
Zastanów się póki masz czas Wink
Wkrótce przyjedzie moje nowe to możesz wpaść i zobaczyć jak to wygląda od początku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
http://allegro.pl/bio-wklad-lawa-wulkani...66418.html
Ja kupiłem tę i jest OK. Nie zmienia parametrów i jest dobrze porowata. Wody też nie barwi Wink
A! Jest też tania Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
dzięki jak jest pewna to mogę ją brać ale jak widać tuptuś nade mną czuwa i namawia mnie do rzeczy bardzo dobrych a ja głupi się boje że wpadnę do sąsiada z tym jego wynegocjonowanym sumpem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Szefie zerknij na to:

http://www.e-torro.pl/c-34_39_49/p-3067/...m-poj500ml


A jak nie to ładuj keramzytu ile wlezie, najlepiej tego:


http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochro...,l387.html


Ja go mam wpakowanego w kubły przy gurami olbrzymich, które srają na potęgę.


I krótko, zadowolony jestem...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A ten keramzyt nie zmienia Ci parametrów wody czy nie badales? mam plaszczke wiec dla mnie ważne żeby nie podnosilo parametrów wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Pozwolilem sobie odkopac taki tamacik

Czy w polswiatku szeroko pojetego garnacarstwa i ceramiki pojawil sie jakis produkt godny polecenia i tu stop bo moja uwage zwrocila ta: Aquario neo media soft czyli zmiekczajaca wode Wink 4000m2/l ???!!!
gdzie siporax ma podobno 270 a substrat pro ehejma 450 matrix 700

Kolejny bubel czy faktycznie warto dac za niewielkie ilosci ceramiki po 60zl/l

Milej i kulturalnej dyskusji Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
A to wszystko zalezy Big Grin
Jak masz duzy kubel albo sump czyli w pyte miejsca na wklad biologiczny, to nie musisz inwestowac w drogie media filtracyjne o gigantycznej powierzchni dla bakterii, tylko mozesz wrzucic gabki czy zwykla lawe/ceramike.

No ale jak uzywasz filtrow wewnetrznych (kaseciak,hmf, glowice Aquaela z małymi pojemniczkami na media) to czasem warto wsadzić ultra porowate zloze jak to co pokazales, czy na przyklad Matrix (choć ten już jest drogi w porównaniu do innych), kostki Brightwell, albo Maxspect.

Jeśli natomiast masz w zbiorniku piasek, to już masz gigantyczne złoże dla bakterii. Tak na prawde jeśli nie przerybiasz zbiornika, albo nie trzymasz powiedzmy 4 pawiookich w zbiorniku 375L Smile to piasek robi robotę za złoże biologiczne. No ale marketing firm oferujących produkty dla akwarystów z każdej strony wali informacjami, że potrzebujesz do drogiego kubła wsadzić nie wiadomo ile drogich wkładów biologicznych i jeszcze je co chwilę wymieniać :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości