• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 375 l -CA

#1
Witam. Obecnie gromadzę do mojej 375 nową obsadę. Docelowo chciałbym połączyć w niej po parze 3 gatunków. Jeśli to się nie uda to zostaną dwie pary. Kupiłem już po grupce młodych ryb z każdego gatunku : hypsophrys nicaraguensis , archocentrus multispinosus , cryptoheros sajica. Przy powierzchni pływają także czerwone mieczyki i żółte molinezje. Ewentualnie , któryś z tych gatunków może zastąpić rocio octofasciata? Czy ktoś próbował już takiego połączenia? Wiem,że pytam już po fakcie , gdy obsada jest skompletowana ale póki ryby są młode to zawsze można coś zmienić. Moim zdaniem ta obsada może całkiem fajnie funkcjonować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Archocentrusy będą mieć ciężko...wątpię żeby udało Ci się je utrzymać...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie ukrywam,że wybrałem je dlatego,iż mają podobny zasięg występowania do hypsophrys nicaraguensis . Wiem,że są bardzo spokojne ale hypsophrys nicaraguensis i cryptoheros sajica raczej też. Chyba,że ktoś ma inne doświadczenia z tymi gatunkami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Choć Niki potrafią dostać po dupie od zebr czy bazalcików (właściwie to od nich wszystko może dostać po dupie) to wydaje mi się, że w takim akwarium mogą być za aktywne dla miodówek. A może Niki + Crypto myrnae albo septemfasciatus? P. Sajica nie występują razem z nikaraguańskimi.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki Piotrze za ciekawe propozycje. Tak więc pewnie będę musiał wymeldować archocentrus multispinosus. Pytanie co dalej?Sajki nie dadzą sobie rady? Ich oczy są cudneSmileJeśli chodzi o cryptoheros myrnae i septemfasciatus to nie ma ich raczej w mojej okolicy. A może ktoś na forum je ma na sprzedaż ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bądź cierpliwy, to że nie ma ich teraz, nie znaczy, że nigdy nie będą dostępne. A C. myrnae mają równie piękne oczy co Sajiki. Septemfasciatum z resztą też Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zgadza się, cierpliwość to cnotaSmile Chciałem po prostu wpuścić wszystkie gatunki razem gdy są małe ,bo wtedy najłatwiej o selekcje , dobieranie się w pary. Po pewnym czasie jest problem ze znalezieniem ryb w pożądanej wielkości . Czy sajki krzyżują się z myrnae?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(08-12-2015, 18:02 PM)schmeichel napisał(a): Czy sajki krzyżują się z myrnae?
No jest taka możliwość, dobrane pary raczej nie powinny ale... Wink jest zagrożenie.
U mnie w tej chwili wszystkie cryptoherosy jak w podpisie mają teraz młode i wszystkie z prawego łoża Oklasky
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Widzę,że trzymasz te gatunki razemSmileJak układa się współpraca między nimi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A więc są już niki, parka myrnae i czy będą pasować do nich nanoluteus??Czy ostatecznie pozostawić w tym zbiorniku tylko wyżej wymienione dwie pary?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości