• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [140 L] Colombia: babki i nożowce

#1
Litraż i wymiary akwarium: 140l 80x45x40cm

Oświetlenie: Aquael LED 6 W

Filtracja: 2x kaskada HBL 701 (600l/h)

Użyte dekoracje: korzenie, piasek

Biotop: spokojna kolumbijska rzeka


Obsada akwarium:

8 Awaous flavus

4 Eigenmannia virescens


   

Czas najwyższy pochwalić się moją nową aranżacją tutaj. Ryby zdobyłem dzięki drago, po Zoo-botanice. 
Ogólnie oba gatunki są świetne i bardzo ciekawie razem wyglądają. Nie są to ryby skryte, dobrze je widać. 
Szczególnie babki, które wiecznie są nienażarte i cały czas aktywne. Nożowce również, ale czasem odpływają do cienia z tyłu zbiornika, 
czasem prowadzą delikatne walki między sobą. 
Problem był z nożowcami. Babek jest tyle samo od początku, a nożowce mi 4 padły. 
Jaka jest przyczyna? Tego do końca nie wiem. Zauważyłem tylko, że padły wszystkie osobniki mniejsze. 
Podczas gdy te większe jadły normalnie, pozostałem brały pokarm i wypluwały, ale pływały normalnie. 
Może coś jadły, tego nie wiem, może miały infekcję. Po drodze u jednego osobnika pojawiła się ospa, a padł na drugi dzień, 
dlatego przebyłem jeszcze leczenie. Nie mam pomysłu dlaczego tak zachowywały się niektóre osobniki, 
na początku myślałem, że albo są po prostu mniejsze, albo są to samice. Mam nadzieję, że już wszystko z nimi w porządku [Obrazek: smiley.gif]

Znacznie lepiej wygląda to na filmie:

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super! Bardzo mi się podoba.

Kilka pytań: dlaczego dwie kaskady? Skąd taki wybór filtracji?
Ten jeden leddy wystarcza na prawdę?
Woda RO?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Klimat mega urzekający i pomysł oczywiście oryginalny Big Grin Muzyka idealnie dobrana do uczuć, jakie wzbudzają te zwierzaki, gdy sie na nie patrzy!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Babki mają tak sympatyczne mordki jak moje Lamprologini Kotek
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję Wam Smile

mikonw, filtracja jest już od dawna taka sama, najtańsze kaskady, które działają już chyba ze 3 lata, jak nie więcej. 
W jednej gąbki, a w drugiej ceramika. Moje zbiorniki stoją na regale, a to dosyć wygodny sposób.

Tak, na zdjęciu świeci tylko lampka ledowa, ale wyszło i tak bardzo ciemno (kontrastowo), 
w rzeczywistości nie jest tam tak ciemno po prawej stronie, wszystko widać. 
Do filmu zostało doświetlone drugim ledem, żeby technicznie lepiej wyszło.

Woda 100% kran.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Chyba za dużo karmisz, nie fajnie wygląda ryba z dużym brzuchem. Może karm mniej a częściej.
Poza tym wszystko mi się podoba, oprócz tej wody kran. Chyba że masz odpowiednie parametry.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Myślę, że dużo to akurat ich nie karmię. Tutaj też na potrzeby filmu była większa ilość żarcia. 
Parametry są w porządku, zresztą oba gatunki mają szeroką skalę akceptacji.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Może i mają ,ale jeśli idziesz tak bardzo w dany region to wode też powinieneś dostosować Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości