• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak duże akwarium dla Guapote?

#11
Cytat:Na 3. fotce widać samca z samicą - WOW, takich wyrośniętych nie widziałem. Choć moim skromnym zdaniem taki miks ryb o różnych wymaganiach pokarmowych to nie jest najlepsza opcja.

Tak, niesamowicie duże. Mi się podoba fota 1, gdzie dwa wielkie samce pływają koło siebie - w małych akwariach chyba niemożliwe do obserwacji Big Grin Mnie całyczas intryguje ta ich cecha do "grupowania się" (co widać na wielu fotkach) - mimo, że zbiornik jest obszerny, i miejsca nie brakuje, one często "grupują się".

To jest też super, też z tej strony, jak pawiooka przegania umbee:

[Obrazek: ff64d0d1ba74193b.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W tych przelicznikach brana pod uwagę jest długość akwarium. A co z szerokością oraz wysokością? Wszak to również ważne. Projekt akwarium o wymiarach 700x80x70cm nie byłby takim problemem dla pasjonaty jak zbiornik 700x200x100cm czy 700x400x150cm.

Tj. zbiornik 700x80x70cm jest mimo wszystko najbardziej realny. W przypadku tych większych dochodzą już inne problemy natury logistycznej.


Idąc dalej - długość wiadoma. Co z szerokością i wysokością zatem? No one są też bardzo ważne nawet przy zastosowaniu optymalnego enrichmentu w przestrzeni akwarium. Wink
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
7 metrowe baniaki to raczej nie na domowe warunki. 700x400x150 to już w ogóle rzeźnia i chyba nie obejdzie się przy tak wielkim szkle bez jakiegoś inżyniera czy tam innego fachowca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wszystko zależy od możliwości danego pasjonaty. Dla większości poza zasięgiem zostają akwaria o długości 200 centymetrów ale jak dobrze wiemy u osób prywatnych powstają większe, nawet znacznie - 400 centymetrowe zbiorniki. 700 centymetrów to tylko 3 metry więcej dlatego któż wie? Wink



Ciekaw jestem jednak jak z tą ową szerokością oraz wysokością akwarium. W pewnym sensie szerokość można wziąć na zdrowy rozsądek - wszak ryby długości 50-70cm nie damy do zbiornika szerokości 80cm jednak co z całą resztą?


Możliwości zbiornika 700x400x150cm diametralnie różnią się od zbiornika 700x80x70cm dlatego to tak ważne. Powierzchnia dna jest także inna. Przykładowo akwarium 400x200cm miałoby powierzchnię dna wyraźnie większą od akwarium 700x80cm. W takim wypadku zdawałoby się, że krótsze akwarium ale szersze byłoby bardziej komfortowe dla takowego gatunku.
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości