• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dyskusja nt. jakości mrożonek

Dziś były to odebrałem przesyłkę z firmy Prokarm. Taki zapas wystarczy mi na jakiś czas. Pierwsze wrażenie - artemia chyba była świeżo zamrożona, bo lekko rozmarzła, a do siedziby Prokarm mam niedaleko. Lasonogi i wodzień w ogóle nie rozmarzły. Artemia ma dość dużo krwi, ale robaki całe.

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Ruki
Niedaleko? Lekko rozmarzła?? No a jak miało być inaczej..? Granica, zasieki, celnicy, kontrole, wizy Big Grin.
A na poważnie można zamówić np. po jednej paczce 500g? Czy tylko większe ilości?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nawet jak wyślą 500g to dostaniesz rozmrożona ciapę. Zamawiasz jak największą ilość żebyś miał bufor zimna w boxie, z powodu dużej ilości zamrożonego żarcia.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@Mike77 no mam w sumie niedaleko do Sosnowca... ale paszport mi się kończy mogliby mnie nie wpuścić Big Grin

Co do artemii to możliwe, że dają mało wody, więc postępują uczciwie. Takie lekkie rozmrożenie tak czy siak nic nie szkodzi.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piotrze czy zdradzisz nam ceny?
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@alexdemo  wg aktualnego cennika tafle 500g, które kupiłem kosztują: artemia 12 zł, wodzień 15 zł, lasonogi/mysis 14 zł. Kontakt mailowo i telefonicznie super więc polecam się kontaktować, bo wybór mają spory Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie w okolicy w jednym sklepie mam dostęp do pokarmu tej że firmy i nie w plastrach a "kostkach" i tu niestety z jakością jest różnie. Czami z rozmrożonej kostki starcza na karmienie dwóch zbiorników a czasem ledwo na jeden. Muszę zapytać czy nie są w stanie zamawiać zamawiać w plastrach..

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
kostki to zawsze syf, nie licząc firm premium typu ON
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dlatego ja podstawowe robaki kupuję żywe. Przy samodzielnym mrożeniu - zupełnie inny pokarm się ma i bez dodatków typu oleje , tłuszcze itp które Syfią wodę. Ja mroże tylko to co nie skarmie za życia.

Druga sprawa to ilość. Czysty żywy jest bez wody I dodatków jak wyżej pisałem i jest 0.5 kg.
Jak by nie mrozili producenci - nie ma tyle.

3 sprawa - kolor mrożonki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hej, czy ktoś z Was kupuje mrożonki z dostawą do domu? Znalazłem coś takiego na allegro. Czy to żarcie jest dobrej jakości i czy jest szansa, że przyjdzie nierozmrożone?
https://allegro.pl/oferta/prokarm-wodzie...2801879208
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości