• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dyskusja nt. jakości mrożonek

#21
(26-10-2011, 22:50 PM)qbsztyk1 napisał(a): Myślę że dobra inicjatywa, z tym, że właśnie dobrze by było zebrać się do kupy z innymi znaczącymi, liczącymi się forami, lub zrzeszeniami itp. Można by nawet w porozumieniu z innymi forami zrobić ankiety dla użytkowników i potem wyniki przedstawić producentom, w koncu to my tworzymy dla nich rynek.

O właśnie! Powinniśmy być bardziej kreatywni w obszarach, gdzie stykają się interesy producentów i nasze, czyli potężnego środowiska hodowców ryb, a jednocześnie głównego odbiorcy ich produktów. Inaczej zawsze będziemy brać to co jest, płakać i dalej brać to co jest (po drodze z różnym skutkiem dla naszych podopiecznych).
Inicjatywa w wymiarze międzyforumowym powinna oczywiście być konsultowana przez Adama lub osobę przez niego upoważnioną.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Proponuje pogadac tez z Kocanem, moze on ma jakis pomysl jak to ugryzc, a na pewno nie zaszkodzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ciekawy pomysł. Myślę, że dogadanie się z innymi forami nie sprawi problemu.
Żeby usprawnić i ujednolicić działanie można by stworzyć ankietę z pytaniami dotyczącymi mrożonek i taki plik rozesłać do adminów poszczególnych liczących się forów (od ogólnych po bardziej specjalistyczne). Myślę, że echo takiej akcji nawet samo szybko by dotarło do producentów, ale oczywiście pewnie są sposoby, żeby mu w tym pomóc Smile

Myślę, że ankietę taką możemy stworzyć wszyscy razem wspólnie - przecież każdy z nas jest użytkownikiem mrożonek i każdy może swoją cegiełkę dołożyć.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
pomysł bardzo dobry, jestem na tak, pytanie tylko jaki jest procent kupujących, świadomych, forumowiczów w stosunku do zwykłych klientów typu "dzieci chciały rybki więc kupiliśmy i trzeba je nakarmić" i czy te nasze głosy coś będą znaczyć dla producentów aby się tym zająć
tak czy inaczej należy im uświadomić, że nie jest tak jak być powinno
admini forów do których to trafi muszą potraktować to na tyle poważnie aby zachęcić do ankiety jak największą ilość osób
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(27-10-2011, 20:10 PM)filas napisał(a): pomysł bardzo dobry, jestem na tak, pytanie tylko jaki jest procent kupujących, świadomych, forumowiczów w stosunku do zwykłych klientów typu "dzieci chciały rybki więc kupiliśmy i trzeba je nakarmić"

Filas bądźmy poważni, tacy ludzie nawet nie mają pojęcia, że istnieją mrożonki, kupują to, co im sprzedawca zaproponuje, czyli multiwitaminowe płatki tropicala.
Mowiłem o poważnych forach. Nie będę tu inny piętnował, ale nie chodziło mi o fora dla dzieci.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
wiem, że nie chodzi o fora dla dzieci tylko zastanawia mnie jaki jest faktyczny udział kupujących mrożonki przez osoby z "poważnych" forów w stosunku do całości - czy nasza ilość głosów będzie na tyle wysoka aby producent zaczął się tym przejmować, czy po prostu stwierdzi, że jest nas taka mała grupka, że to po prostu oleje bo interes i tak go zadowala w tej postaci jakiej jest w tej chwili
nie piszę tego wszystkiego żeby kogoś zniechęcić do ankiety, jestem jak najbardziej za i zawsze denerwowała mnie jakość mrożonek ze sklepu, po prostu taka moja ciekawość jak to w rzeczywistości się przedstawia - logiczne powinno być to, że nawet mała grupa niezadowolonych klientów, tym bardziej zorientowanych w temacie, powinna mieć wpływ na jakość produktu, ale już tyle różnych rzeczy przeżyłem i widziałem w tym naszym kraju, że nic mnie nie zdziwi jak dostaniemy w odpowiedzi jakąś dziwną, mało zadowalającą wypowiedź ze strony producenta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ja również widziałem wiele dziwnych rzeczy, dziwnych odpowiedzi na logiczne pytania i odwrotnie.
Według mnie to my, ludzie świadomie zajmujący się akwarystyką jesteśmy głównym klientem produktow innych niż najzwyklejsze płatki, Filas, przecież nikt z młokosów i ich rodziców nie kupuje non stop mrożonek czy innych naturalnych karm, z prostej przyczyny - nie wiedzą o ich istnieniu. Jakby było inaczej to nie mielibyśmy złotych rybek w kuli i stad ryb w 25l i pytań o nie. Gwarantuję Ci, że nie jesteśmy małą grupą klientów, z którą można sobie pogrywać, jesteśmy tą główną.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
no to jazda z nimi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wydzieliłem dyskusję na temat jakości mrożonek do nowego tematu.

Proszę zgłaszać swoje propozycje pytań do ankiety na temat mrożonek w tym wątku.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A ja myślałem że takie męty w mrożonkach to norma i dlatego karmię tylko suchym, jak karmiłem wodzieniem to sporo było białych, jakby spleśniałych a czarny komar wyglądał jak rozwodnione g....
Początek przygody z nikaraguańskimi - 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości