• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Teleocichla proselytus "Tapajós"

#41
Od Arsa, klawisz też brał. I w nim nadzieja jakbym miał jednak same baby Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Własnie miałem Arka zapytać jaki on ma układ płci? Żeby nie okazało się, że wszystko to samice Wink Wink Wink Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Artur na 100 % mam jedną parę. Co do reszty jeszcze chwilkę trzeba cierpliwie poczekać, aby określić dokładnie płeć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Śpieszę donieść, że nie jest tak źle, jak na początku spanikowałem Smile Co prawda myślałem, że najmniejsza, chuda ryba to lekko zmęczona samica (różowawy połysk na brzuchu był obecny), ale teraz już mogę powiedzieć, że jestem prawie pewien że to samiec. Co prawda dalej dostaje czasem kuksańca od jednej lub drugiej samicy, ale powoli nadrabia ze wzrostem. Poniżej fotka "na dowód", chętnie przeczytam co klawisz i arsik o nim sądzą. Na następnym zdjęciu jedna ze 100% samic w czasie przeżuwania wodzienia, a na koniec zdjęcie z popisów (w tle samiec) sprzed paru dni.

   

   

   

Bardzo jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja w akwarium. Różne są opinie nt. poligamii samców T. proselytus, u jednych samiec rozmnaża się z kilkoma samicami (tak jak rozumiem było u Mario81 i chyba klawisza?) ale nie zawsze tak jest. Gonitwy między samicami i przeganianie samca mają miejsce, ale są względnie niegroźne. Sądzę, że w takim dużym akwarium jakie mają u mnie do dyspozycji (100x40 cm) dwie samice powinny się pogodzić. Zobaczymy Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Są bardzo ciekawe i ładne. Powodzenia w hodowli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Sam sposób bycia mają frapujący. Bardziej przypominają z zachowania jaszczurki niż pielęgnice :-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Fajnie wyglądają - jak pomieszanie kongiskich lamprlogusów i steatocransuów. Trzymam kciuki za tarła. Jak duże one rosną?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
To średniak w rodzaju, samce do około 10 cm.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Na moje oko na masz 1 samca i 2 samice. Czyli z Arturem wybraliśmy dobrze ryby. Ustaw kryjówki nadające się na gniazdo jak najdalej od siebie. Zmniejszy to ilość utarczek pomiędzy samicami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Kryjówek mają do wyboru do koloru, myślę, mam nadzieję że się dogadają Smile Dzięki za doskonałą selekcję Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości