• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Teleocichla proselytus "Tapajós"

#91
Zgadzam się z tobą. Jedynym osobnikiem odhodowanym w akwarium, była samica z mojego pierwszego tarła. Kolejne tarła gdzie liczba młodych była większa kończyła w opisany przeze mnie sposób.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
(31-12-2017, 19:53 PM)Ruki napisał(a): Klawisz, podobno ma być pralka w baniaku. Smile
Zobaczcie u Sendoga jaką pralkę ma u Telogramma. W dość małym akwarium utrzymuję całkiem sporą grupę. Minus jest taki, że ryby widać przy karmieniu.
Dala teleo urządzę zbiornik podobnie jak on.
Już nie mogę się ich doczekać.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Różnica w zachowaniu ryb od wprowadzenia turbinki jest znacząca. Młode dużo więcej czasu spędzają w toni (!), a dorosłym to nie przeszkadza. Trochę zmieniło to układ kryjówek w zbiorniku, bo teraz ulubiony przez samice róg naprzeciw filtra jest teraz miejscem o najszybszym przepływie wody. To i tak nie ma znaczenia, bo jak będę odławiał młode to na bank będe musiał rozebrać wystrój do zera.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
"Rybę trzeba wypływać, to będzie grzeczna" Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Gdy panowie są sami ;

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Zdjęcie akwarium "pod kątem", w celu ukazania rozkładu kamieni. Chyba czas działać, niestety nie widzę już "jedynaka", ale liczę, że jeszcze gdzieś się zaszył - trupka za filtrem nie ma.

   

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Dzięki uprzejmości i dobrej woli Admina, podrostki z poprzedniego postu wyglądają aktualnie tak:
   
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Ależ w jakich one sterylnych warunkach są trzymane Smile To jakiś świeży baniak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
(09-04-2018, 11:21 AM)tatakuby napisał(a): Ależ w jakich one sterylnych warunkach są trzymane Smile To jakiś świeży baniak?
Nie karmię to nie srają i nie brudzą ;P Ciemno jest to glony nie rosną...
To akwarium tymczasowe. Są w nim chyba od lutego. Nie ma w nim sztucznego oświetlenia a filtracja jest trochę na wyrost aby prąd wody był wartki.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kurde nie chcę zapeszyć (odpukać w niemalowane) ale na drugim zdjęciu to ja widzę jednego samca i cztery baby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości