• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Teleocichla proselytus "Tapajós"

Taki mają u mnie domek. 120l. Są podejrzenia że jest samiec i dwie samice, ale tareł brak :/
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Udało się, starsza samica wytarła się z młodszym samcem. Już straciłem nadzieję, bo młode wypłynęły po 11 dniach od tarła O maj gat Ciekawe czy tym razem będę miał jakiekolwiek samice, ale jest ich dużo, jeśli dobrze policzyłem to 22 sztuki Big Grin Na filmie jedzą larwy artemii, ale już teraz karmię je dekapsułowaną artemią i hikari first bites i brzuchy mają non-stop pełne.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Trzymam kciuki za samice. Dwóch kawalerów przebiera płetwami z niecierpliwością.
Na zdjęciach mniejszy osobnik, który miał być samicą :/

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No niestety lipa. Woda jest trochę inna niż poprzednio (nic nie zmiękczałem, temperatura niższa), więc pozostaje czekać Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jednak małe ryby to ja lubię fotografować.

   
   

W poszukiwaniu pożywienia młode wypływają całkiem wysoko.

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W ostatni piątek (27.03) przeniosłem moją jedyną samicę wraz z największym samcem do osobnego zbiornika, 85cm długości. Pływają w 100% RO, temperatura 28 stopni. Po przenosinach bałem się, że dostała baty, ale dziś wypłynęła i jednocześnie widziałem, że samiec ostro się do niej zaleca. Bardzo chciałbym je rozmnożyć i tym razem uzyskać więcej samic. Muszę poszukać jakiegoś otwartego zoologa i kupić kwas.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na razie miłości nie ma, ale samica ma się gdzie schować, więc nie jest zbyt gnębiona. Liczę że po podkarmieniu dojdzie do tarła. Aktualnie parametry: 28 stopni, ~80 mikrosiemensów/cm.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mogłeś wpuścić najpierw samice, podtuczyć, a po tygodniu a lepiej dwóch zrobić pomiankę i wpuścić samca....

Chyba się nie doczeka. Samotność mu nie służy. Zrobił się agresywny i przegania nawet czasem samca gujanki.

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mogłem, to fakt. Ale tragedii nie ma więc jestem dobrej myśli Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-04-2020, 20:34 PM)piotrK napisał(a): Mogłem, to fakt. Ale tragedii nie ma więc jestem dobrej myśli Smile
Trzymam kciuki.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości