• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jedzonko

#11
 Hikari plankton early ja stosuje z powodzeniem dla zyworodków nie wiem jak by bylo dla mniejszego narybku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(13-11-2015, 20:59 PM)Papja napisał(a): Podobno hikari plankton jest bardzo dobry, ale syfi wodę.
Podobnie jak Hikari First Bites i Hikari Micro Pellet. To są dobre składnikowo pokarmy, ale nie zjedzone trzeba usuwać szybko. Skarmiam nimi narybek, ale tylko gdy mam czas żeby 30 min po posiłku ściągnąć resztki. Wcześniej wylączam filtr żeby w gąbke nie właziło. To mało praktyczne pokarmy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Czyli tak,JBL NobilFluid kupię.
Mam artemię mrożoną , ale chyba będzie za duża , mogę kupić od znajomego młodą.Czyli te pyły to nie za bardzo?

Nie mówię , że doradzanie czegoś innego jest zakazane .
Mówię tylko , że napewno nie będę hodować artemii , bo ona potrzebuje soli specjalnej , napowietrzania i jeszcze ją karmić trzeba.Ewentualnie Nicienie Mikro ,ale nie znam żadnego łatwego przepisu..
  • Przepraszam RUKI , już więcej się nie powtórzy!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Na to już sam sobie odpowiedz. Masz czas i chęci sprzątać te pyły? Odchów narybku w 15l to słaby pomysł. Obstawiam, że odchowasz karłowate krzywuski.

Co do artemii - karmić nie trzeba, bo skarmiasz naupiliusy na bieżąco prawie, a sól niejodowaną można kupić bez problemu w sklepie spożywczym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jednak kupię nowe akwarium shrimp set , coś takiego.
Wolałbym to 30 l , ale rodzice pozwalają jedynie na 20 l.
Ten ,,miot'' sobię odpuszczę bo nie zdążyłbym już tego wszystkiego zrobić.Woda musi być z akwarium? Przenieść same malutkie czy z mamą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Chcesz przenieść całkiem dużą pielęgnice do 30l, do tego wraz z młodymi? Przecież bakterie nawet nie zdążą przerobić związków azotowych w azotany, a młode zapewne przez to padną... Nie mówiąc już o tym że po przełowieniu z jednego akwarium do drugiego samica może się zestresować i pożreć młode.

Jak już chcesz się w coś takiego bawić to lepiej przełowić sam narybek, a jeszcze lepiej ogarnij obsadę w ogólnym baniaku i pozwól odchować się młodym w dużym akwarium Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości