• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma diplotaenia

#1
Takie tam maluchy, przyleciały wczoraj.
   
   
   
   
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
   

Nooo Pawle, jedziesz już po całości z ciekawostkami i rarytasami. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(12-11-2015, 21:47 PM)Ruki napisał(a): Nooo Pawle, jedziesz już po całości z ciekawostkami i rarytasami. Smile
Tak jakoś się udało, a że poluje na nie od dłuższego czasu to szkoda było nie wykorzystać okazji, maluchy 2-2,5cm, ale nawet u niektórych widać płeć. Przyleciały też dzikie T.candidi, ale też strasznie małe 1,5-2cm.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A. paucisquamis, A. sp. Miua, A. mendezi teraz A. diploteania normalnie brak mi słów. A ja mam tylko jedno akwarium, mam tylko nadzieję że zagoszczą tutaj na dłużej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
jakie wymagania co do wielkości zbiornika mają ? Lepiej trzymać tylko w parach czy grupie ? Niby malutkie rybki ale niby strasznie zadziorne z tego co idzie znaleźć o nich informacje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Apistogramma żyjących w parach jest tylko kilka gatunków(panduro, nijsseni and co.). Malutkie aż takie one nie są, średnich rozmiarów Apisto(samiec 6-7 cm, samica 4-5, oczywiście w większości źródeł internetowych przekopiowano rozmiarówkę SL, a podano ją przy długości całkowitej).
Do 80 cm długości zbiornika to raczej harem 1+2, powyżej możesz próbować z małą grupką.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Znalazłem informację, że to gatunek bardzo wyspecjalizowany, zamieszkujący piaszczyste połacie dna w pobliżu brzegów (apisto.pl). Jak to ma się do wiedzy tutejszych speców? I czy warto przemyśleć jakiś specjalny wystrój z otwartą plażą.

Minimalny litraż dla układu 1+2 i 3+5? Oczywiście nie w tym samym zbiorniku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wystrój akwarium jak to dla każdej Apisto- wolne dno z piachem, gdzieś tam garść liści i korzenie do stworzenia terytoriów. W akwarium średnio odwzorujesz piaszczystą plażę z natury, chyba że dla pary przeznaczysz ponad metr zbiornika. Smile

Dla układu 1+2 IMO minimum to 80x30 dno, dla 3+5 120x50, ale może być ciasno z racji na agresję.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-11-2015, 18:42 PM)Ruki napisał(a): Wystrój akwarium jak to dla każdej Apisto- wolne dno z piachem, gdzieś tam garść liści i korzenie do stworzenia terytoriów. W akwarium średnio odwzorujesz piaszczystą plażę z natury, chyba że dla pary przeznaczysz ponad metr zbiornika.

Ruki, napisz proszę coś więcej o tej rybie. Szczególnie interesuje mnie ta plaża. Jakieś specjalne zachowania związane z siedliskiem, nie obserwowane u innych apisto? Specjalne dostosowanie.? Czytałem np.że ikra jest koloru kremowego co u apisto niezbyt częste i dzieki temu łatwiej maskować ją na piaszczystym podłożu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jak szukasz ryb o charakterystycznych zachowaniach związanych z plażą to raczej idź w stronę Biotoecusów- one tworzą całe gniazda i kopce z detrytusu oraz piachu. Diplo żyją tam, bo mają spokój od innych ryb. Big Grin Zapewne jakieś subtelne różnice(zapewne związane z prowadzeniem narybku itp.) są, jednak gatunek jest na tyle rzadki w hobby, że trudno o jakieś większe opisy hodowlane. Nie mówiąc o filmach z natury, a zdjęć widziałem kilka. 
Kolor ikry jest zależny od rodzaju pokarmu- moje Apisto miewały ikrę prawie przeźroczystą, mleczną, kremową, różową, a nawet prawie czerwoną. Im więcej karotenoidów w diecie tym ikra będzie miała bardziej kremowy kolor.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości