• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada w 180x50x50

#1
Czesc.
Powoli planuje zalozenie akwarium o wymiarach 180x50x50. Mam kilka pytan o dobor obsady.
Chcialbym polaczyc ze soba po jednej parze :
Thorichthys Ellioti
Rocio octofasciata
Cryptoheros sajica

Amatitlania nigrofasciata

Moze ktos z Was laczyl te gatunki w podobnym akwarium ? Jezeli konieczna jest redukcja to jakie polaczenie z wyzej wymienionych ma sens. Zalezy mi najbardziej na Rocio octofasciata i Thorichthys Ellioti.
Kolejne pytanie tyczy sie dostepnosci eliotek i sajici w poblizu Olsztyna, moze zna ktos jakiegos zaufanego hodowce.


Z gory dziekuje za wszystkie pomocne komentarze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Sajica i nigrofasciata mogą się krzyżować, widziałem już w sklepach takie mutanty.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czytałem, ale rozumiem, że musiałaby się dobrać z nich para, można to zauważyć i je rozdzielić, ewentualnie odpuściłbym zebry i zostawił trzy pary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wydaje mi sie ze będzie chwilami ciężko z 3 parami w takim akwarium...a z 4 to juz masakra Wink.

I z tych gatunków odpuscilbym nigrofasciata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A według mnie 3 pary i w dodatku gatunki, które kolega wymienił bez problemu sobie poradzą Smile oczywiście zebry out jeśli chce mieć 3 pary Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Należy wyznaczyć prawidłowo rewiry i trzy parki sobie spokojnie poradzą. Uważam tak ponieważ akwarium jest całkiem spore a gatunki te należą do średnich pielęgnic(mowa o osiąganych rozmiarach). Ja proponowałbym rocio , ellioti i sajkiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki za pomoc, na tych trzech parach zostawię. Teraz zostało mi uzbroić się w dużo cierpliwości Smile i czekać na akwa. Jak coś ruszy wstawię jakieś fotki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Również uważam,że pierwsze trzy gatunki powinny sobie poradzić w takim akwarium( o ile nie trafią Ci się wyjątkowo agresywne rocio). Natomiast co do dostępności tych gatunków to w Olsztynie na Jarotach ( jeśli chcesz na pw mogę podać nazwę by nie robić reklamy) jest świetny sklep który ma sporo gatunków z CA,a jeśli czegoś nie ma to mają dostawcę w Niemczech od którego też biorą rybki,warto spróbować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Do dwóch pierwszych można zamiast zeberek dołożyć nanotelusy lub cutteri. Będzie kolorowej i nie są tak agresywne jak zeberki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam parke doroslych Rocio, jak myslicie da rade do nich wpuscic mniejsze pielegnice zeby sie dobraly, czy rocio je wybija ? Samiec nie jest jakos szczegolnie agresywny wobec obecnych zebr, mize dla tego, ze z nimi sie wychowal.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości