• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus proximus

#1
Oto moje proximusy. Mają ok 10 cm.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ładny odcień pomarańczowego, od Krzyśka z 3kontynentów masz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niezłe kolory jak na te rozmiary Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajne maluchy. Ile ich masz? i jaki zbiornik mają i parametry?
Mają jakieś towarzystwo?
Ciekawie będzie je obserwować. Miałem je kiedyś wziąć ale jednak wygrały AltifronsySmile
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ładne ryby, dobre zdjęcia!
Teraz mały off top: z przyzwyczajenia popatrzyłem na info z Exif i małe zdziwienie, że szkło 50mm to dla mnie jasne, ale przesłona F1?!. Co to jest za obiektyw? Canon z przejściówką czy jakieś szkło Pentaxa? Będę wdzięczny za zaspokojenie mojej ciekawościSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pentax nie miał nigdy takiego szkła Smile Najjaśniejsze Pentaxowe było f/1.2. Obstawiam manualne szkło bez styków i aparat zgłupiał Smile No chyba, że to 50/1 L Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(02-11-2015, 22:10 PM)piotrK napisał(a): Obstawiam manualne szkło bez styków i aparat zgłupiał Smile No chyba, że to 50/1 L Big Grin

Tez stawiam na jakies analogowe szkielko. Puszka Pentax wiec pewnie jakis Helios, Zenit, Takumar albo cos ze starszej analogowej puszki Pentaxa Smile. Te stare obiektywy Pentaxa sa swietne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo fajne rybki. Wiecie może gdzie poczytać o tych rybach?  Szukałem i nie znalazłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(04-11-2015, 19:26 PM)malawista napisał(a): Bardzo fajne rybki. Wiecie może gdzie poczytać o tych rybach?  Szukałem i nie znalazłem.

A tu szukałeś?
http://www.seriouslyfish.com/species/geo...-proximus/

Szkoda tylko że wątek się rozwija w założyciel milczy.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jest ich 7, pływają same. Woda to 3/4 RO 1/4 kranówka. Kiedyś regularnie mierzyłem twardość i pH, ale wszystko było stabilne więc zaprzestałem.
Jeżeli chodzi o szkło to tak jak dobrze obstawialiście stały Pentax 50/1.7 ze starym korpusem cyfrowym K100d - dla mnie rewelacja, można podpiąć do niego stare manuale - a zdjęcia wychodzą j.w i to bez podkręcania. Trzeba tylko się przyzwyczaić do obsługi i potwierdzania ostrości w wizjerze.

PS. są od Krzyśka z 3 kontynentów Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości