• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Towarzysze dla agassizi

#1
Witam.
Mam 160l z 1 samczykiem i 2 samiczkami pielęgniczki agassizi. Mam też stado zwinników jarzeńca oraz pstrążenic.

Bardzo proszę napisać mi czy któreś z poniższych pielęgniczek nadają się do trzymania z moimi pielęgniczkami.
1 Apistogramma trifasciata red
2 Apistogramma bitaeniata
3 Apistogrammoides pucallpaensis
4 Apistogramma macmasteri
5 Apistogramma nijsseni

Skąd mam brać informacje czy dany gatunek apisto jest agresywny i jaką potrzebuje powierzchnię dna?
Głupio mi już jest ciągle się pytać o dane apisto ale nie mogę znaleźć w necie rzetelnej i obszernej skarbnicy wiedzy dla apisto maniaka...

Pozdrawiam
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przypomnij proszę rozmiary Twojego zbiornika.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
100x40x40
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No to z Twojego zestawienia tylko para A. nijsseni lub, w ostateczności, 1+2 A. macmasteri. Trifasciata red(a czy to czasem nie jest erythrura?) nie poradzi sobie z agassizii, podobnie jak Apistogrammoides pucallpaensis.
Do połączenia z agassizii  z bitaeniata Twój zbiornik jest za mały.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuje Ruki.

Napisz mi proszę gdzie mogę zdobywać informacje o apisto tak aby nie zawracać Ci głowy za każdym razem jak będę zmieniał obsadę zbiornika.
Portal apisto.pl zawiera trochę fajnych artykułów, forum nie jest wykasowane więc może stanowić pewną bazę wiedzy ale jakbyś wskazał jakieś dobre źródło to byłbym wdzięczny.
Z tego co wiem to głównie fora stanowią dobre źródło lecz mają jeden minus. Trzeba zacząć wątek ( np ile Macmasterii na cm2 i co do tego) i nie zawsze ktoś odpowie. Brakuje dobrego zestawienia i opisu tych przepięknych ryb. Jakieś dobre artykuły? Jakieś zestawienie apisto co do wymagań? Ktoś? Coś?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mi tam takie zawracanie głowy nie przeszkadza, a na forum tylko to na dobre wychodzi.

Nie ma jednego kompendium wiedzy- apisto.pl, apisto.sites.no, apistogramma.com, plus lata doświadczenia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam w Nowym Roku.
Dalej szukam towarzyszy dla moich A.Agassizii. Odwiedziłem dzisiaj sklep zoologiczny i zauważyłem takie oto Apista: Nijsseni, Inirida, Papagala i Pandurini. Niestety wszystkie te ryby to WF. Jestem początkującym akwarystą i nie wiem czy powinienem sie pchać w WF. Woda w moim baniaku: GH 6, pH 6,6. Z tego co Łukasz polecił do mojego baniaka to A. Nijsseni. Mam jednak pytanie: Czy któreś z powyższych apisto nada się do trzymania z A. Agassizii?
Drugie pytanie: Ryba Rineloricaria parva. Mogę ją trzymać w moim akwarium z pielęgniczkami? Dno mam wyłożone liśćmi a pod nimi piasek. Nie mam natomiast miejsca gdzie piasek byłby odkryty (piszę to bo widziałem te rybki do połowy zakopane w piasku).
Pozdrawiam i życzę sukcesów hodowlanych w 2016r.
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Albo para nijsseni albo panduro(nie pandurini Big Grin). A. iniridae i A. ortegai(obowiązująca nazwa dla Papagei/Pappagallo) to już zupełnie inna woda.

R. parva to zupełnie inna para kaloszy, twardsza woda o wyższym pH, do tego mało garbników.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ruki.
Obawiam się agresji nijsseni jak bedą miały małe. Słyszałem że samiczki potrafią być bardzo agresywne. Myślisz że 100x40 cm dna wystarczy na agassizii i nijsseni?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Agresja nijsseni jest porównywalna do agresji agassizii.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości