• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kalendarz cichlidae.pl

#11
Chociaz jest to akwa. forum to i tutaj od czasu do czasu musza byc emocje , musza byc "igrzyska"...musi sie "lac krew"...bo "lud "sie znudzi i ucieknie i zostanie tylko Team... Zlezkawoku .
To ,ze jakis konkurs nie mial powodzenia to nie jest zawsze wina uzytkownikow...moze czasem pomysl czy  formula jest chybiona   , ale nie ma sie co zniechecac i trzeba probowac a moze cos sie naprawde uda ,zaskoczy  i bedzie sukces...Warto probowac  nic nie macie do stracenia poza nerwami i czasem.... Smile ...ale niech sie dzieje.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Drodzy użytkownicy,
informujemy, że sposób wyboru zdjęć do tegorocznego kalendarza nie ulegnie zmianie. Oczywiście bierzemy pod uwagę wasze głosy, jednak na zmiany jest już za późno. Gdybyśmy teraz powrócili do dawnej metody kalendarz wydany byłby w okolicach końcówki stycznia(czyli do rąk użytkowników trafiłby w lutym). Do tematu kalendarza powrócimy po nowym roku.

W związku z głosami które się pojawiały w poprzedniej dyskusji informujemy, że nigdy nie było mowy o nieakceptowaniu zdjęć już kiedyś publikowanych na forum. Nie bierzemy tylko pod uwagę(i teraz i wcześniej- przy ankietach) zdjęć z lat wcześniejszych. Więc tym bardziej nic nie da chomikowanie zdjęć na dyskach i czekanie na przyszłe edycje kalendarza. Apelujemy o chwalenie się zdjęciami na bieżąco. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
I bardzo dobrze - nie ma co bić piany Smile Tego rodzaju konkursy i ankiety są fajne, ale jak dla mnie nie są niezbędne (oczywiście rozumiem tych, którzy mają odmienne zdanie).

Łukasz, co do małej liczby zdjęć wklejanych na forum - ja od dawna mam problem, aby pokonać lenistwo, zmniejszać zdjęcia, sprawdzać kilka razy czy są wystarczająco małe i wreszcie wstawiać je na forum jako załączniki. Odkąd wprowadziliście "zakaz" korzystania z serwerów zewnętrznych nie mogę się zmobilizowac. Być może jest to nie tylko mój "problem". Koniec OT - w końcu to temat o kalendarzach Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niestety, załączniki musieliśmy wprowadzić. Wystarczy zobaczyć moje stare wątki gdzie większość fotek była z Imageshacka, który mi prawie całe konto wyczyścił po wprowadzeniu ograniczeń. Takich wątków mamy niestety pełno. :/

Na forum wystarczy wrzucać fotki o rozdzielczości 800x60pix i kompresji rzędu 85-95(IrfanView) czy 7-8(Photoshop). Masz gotową solucję, w IrfanView ten proces trwa 5 sekund. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Łukasz doskonale to wyjaśnił - to Forum z założenia ma być zbiorem "dobrej" wiedzy i dobrej fotografii, dlatego wątki z adresami do zdjęć na obcych serwerach, które okazują się być nieaktywne są mało profesjonalne. Chcemy, żeby to miejsce miało swój charakter i poziom. Mamy nadzieję, że jesteśmy zgodni w tej kwestii.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam, jeżeli chodzi o zdjęcia - to załączniki sa jak najbardziej ok. - zmniejszenie rozmiarów zdjęcia trwa 5 sekund ( np . microsoft office). A jak przyjamnie jest popatrzeć na swoje zdjęcia zprzed kilku lat.. 

Co do kalendarza  - to miałem na mysli rok przyszły .. Wiem , że na akcję "ankieta" teraz jest już za późno. 

Zmartwiłem sie nieco jak napisaliście, że ankiety na pewno już nie będzie ... Sam fakt ,że ten temat wywołał odzew ze strony użytkownikow ( szczególnie podobały mi sie słowa Piotra : "Ciekaw jestem ile razy temat będzie jeszcze wałkowany ..." ) daje do myslenia... Aczkolwiek może istnieje jakas trzecia droga gdzie "wilk syty i owca cała" ..Wink

A co do słabej aktywności użytkowników w różnych konkursach, to konkurs, konkursowi nie równy.. napisanie artykułu zajmuję trochę czasu i nie każdy czuje sie na siłach aby to zrobić ( Ale zachęcam i dodam tylko, że z wielkim zainteresowaniem czytam np. stare artykuły z mag. Akwarium,  nierzadko króciutkie i napisane przez mlodych hodowców ale za to posiadajace to, co najważniejsze w naszym hobby - opis własnych doświadczeń bez względu czy pozytywnych czy negatywnych ! )

Tak więc, czekając na nowy kalendarz.. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za udział w dyskusji..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
"Dziękujemy za nadesłanie całego JEDNEGO zdjęcia. [Obrazek: smile.gif] Jego autor ma pewność, że znajdzie się ono w kalendarzu. [Obrazek: smile.gif]  "

TO JEST PRAWDZIWA KLESKA !!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(31-10-2015, 13:27 PM)jjacek napisał(a): "Dziękujemy za nadesłanie całego JEDNEGO zdjęcia. [Obrazek: smile.gif] Jego autor ma pewność, że znajdzie się ono w kalendarzu. [Obrazek: smile.gif]  "

TO JEST PRAWDZIWA KLESKA !!!
Klęska tyczy się chyba tych, co zarzucali brak możliwości zgłaszania zdjęć? Smile

Dla C.pl Teamu to wniosek, że obrana przez nas droga do tworzenia kalendarza była słuszna. Idea
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Smile  Panowie z C.pl Teamu..... brniecie ,nie umecie  przyznac sie do bledu i probujecie zaklinac rzeczywistosc Sad ... szkoda .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Poczekajmy z oceną na efekt końcowy. Jestem przekonany, że będzie super. Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości