• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kalendarz cichlidae.pl

#21
Kalendarz  bedzie z pewnoscia 1 klasa i tutaj nie mam nawet cienia watpliwosci ... !
Kontrowersie budzi natomiast zupelni cos innego...  no , ale dosc o tym , nie mam zamiaru wiecej o tym mowic  bo widze , ze sie zupelnie nie rozumiemy .Skoro uwazacie , ze tak jest Ok...to ok... nic mi do tego.
Pozdrawiam Jacek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja mam zdanie podobne do jjacka. Moje kontrowersje akurat budzi również parę rzeczy. I wcale nie jest to brak ankiety który rozumiem poniekąd.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Cytat: I wcale nie jest to brak ankiety który rozumiem poniekąd.
Teraz to poniekąd, a jak byłeś w Teamie i zajmowałeś się kalendarzem to był Twój główny zamysł. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dlatego piszę poniekąd, że rozumiem - proste.
Nie rozumiem waszego pozostałego zachowania. Traktowania użytkowników z góry przede wszystkim. To jest forum dla wszystkich, a nie do uprawiania własnych potyczek. Piszecie że nie umieszczane są foty na fanpage userow którzy nie są sprawdzeni, info o kalendarzu w ostatniej chwili bo ludzie upomnieli się o niego. Jakby we wrześniu była informacja ze do kalendarza 2016 Ida foty wybrane przez Tim z powodów technicznych to trochę inaczej wygląda to niż informacja ze w związku z tym ze userzy mają w dupie ankiety w tym roku takiej nie będzie - idealnie taki wydźwięk miało info o k. 2016.
Troche brzmicie jak PiS (Pielegnice i Spółka Wink)
Chłopaki bądźcie wreszcie tacy jak kiedyś. Mili serdeczni i uczynni. Teraz to wszystko śmierdzi.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Też byłem w Teamie i też zgodziłem się z opcją zrezygnowania z ankiety, co prawda nie brałem bezpośredniego udziału w tworzeniu kalendarza ale widziałem jakie to było upierdliwe. Niestety po tym co czytam i widzę to decyzja ta nie była do końca trafiona. Największym jednak błędem jaki powstał to BRAK odpowiedniej informacji o zmianie systemu wyboru zdjęć, która powinna się ukazywać już od początku roku i być cyklicznie powtarzana żeby uświadomić userów i przyzwyczaić do nowych zasad. Oczywiście rozumiem, że nie było to zrobione celowo a zwyczajnie z niewiedzy Teamu jak taka sytuacja wpłynie na forumowiczów.

Proszę tylko o jedno, nie drwijcie sobie z forumowiczów pisząc, że pomimo dodatkowego naboru zdjęć dosłano je tylko jedno ! To tak nie jest, wiem po sobie, człowiek nie myśli przez cały rok, że będzie robił zdjęcia, których celem będzie dostanie się do kalendarza. Wiadomo, że zawsze większość stara się robić je jak najlepiej ale przypuszczam, że jak w ubiegłych latach ogłaszaliśmy ankietę to ludzie mieli szansę i czas przysiąść i porobić zdjęcia właśnie na potrzeby konkursowe do kalendarza. To nie jest tak, że większość trzyma gdzieś w "zawieszeniu" fajne zdjęcia i czeka aż będzie je mógł wysłać do kalendarza. Sam się przyznam, że zwyczajnie zapomniałem w tym roku o tym sposobie wyboru zdjęć i nawet jak mnie Team poprosił o oryginał zdjęcia z mojego tematu to się okazało, że nie mam oryginału bo coś zamieszałem z kartami od aparatu i wykasowałem plik. Jednak gwarantuję Wam, że gdybym o tym pamiętał to w momencie wrzucania pomniejszonej kopii zdjęcia do tematu od razu skopiował bym pliki z nadzieją, że to zdjęcie trafi do kalendarza. Więc nie miejcie pretensji tylko do userów ale weźcie też winę na siebie za to, ze nie było tej informacji odpowiednio wcześnie i odpowiednio często - to musi być kilka razy wałkowane i przypominane, tak jest z każdą zmianą jaką się wprowadza. Pamiętacie jak wprowadziliśmy zmianę z załącznikami jak długo trwało aż, każdy się do tego przyzwyczaił i pamiętał.

Moim zdaniem w przyszłym roku trzeba już na samym początku dać do przedyskutowania jak ma wyglądać nabór zdjęć i proces tworzenia kalendarza. Trzeba wysłuchać argumentów i pomysłów Teamu oraz forumowiczów. Inaczej tego nie widzę. Forum bez zadowolonych userów to będzie marna konkurencja dla FB, ja jednak nadal jestem zwolennikiem forumowej wymiany doświadczeń niż pisania na FB i mam nadzieję, że tak zostanie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Cytat:To nie jest tak, że większość trzyma gdzieś w "zawieszeniu" fajne zdjęcia i czeka aż będzie je mógł wysłać do kalendarza.
Filas, ale to właśnie kilkoro użytkowników napisało we wcześniejszym wątku! I to był głównie powód, dla którego zrobiliśmy to dosyłanie zdjęć.
Ale dziękuję za krytyczny feedback, bo jest merytoryczny. A nie tylko prześciganie się jak dopiec Timowi. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ruki, nie ma co dalej obarczać się winą na wzajem, trzeba spojrzeć na to inaczej - są emocje, to jest ważne, gdyby ich nie było i temat przeszedł by niezauważony to by było gorzej, to by oznaczało, że już nikomu na niczym nie zależy.

Trzeba teraz temat uciąć i wrócić do dyskusji otwartej, spokojnej aby na przyszły rok było wszystkim dobrze Big Grin - zarówno forumowiczom jak i chłopakom z Teamu.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Drodzy Forumowicze,

Chcielibyśmy, żebyście wiedzieli, że jako Team jesteśmy świadomi tego, że sposób przeprowadzenia tegorocznego plebiscytu zdjęć do kalendarza nie przebiegał na idealnych warunkach.

Pomysł zrezygnowania z ankiet, co już było wspominane w tym i innych tematach zrodził się z czystej nadziei na usprawnienie organizacji kalendarza, która zazwyczaj mocno kulała. Sam fakt, że wielu użytkowników liczyło na to, że będą mogli kalendarz podarować bliskim na święta, a nigdy nie mogli tego zrobić był chyba odpowiednim powodem, by usunąć jeden z, naszym zdaniem, uporczywych i spowolniających elementów całego procesu tworzenia kalendarza, jakim były ankiety.

Kolejnym problemem była sprawność nadsyłania zdjęć przez użytkowników oraz fakt posiadania zdjęć w pełnym rozmiarze. Pierwsza rzecz to to, że tematy ogłaszające możliwość nadsyłania zdjęć wisiały po 3-4 miesiące, a użytkownicy nadsyłali fotki pod koniec, a często zdjęć było tak mało, że problemem stawało się samo złożenie ankiet, i w konsekwencji niższa niż byśmy sobie tego życzyli jakość wizualna kalendarza. Poza tym, nie wszyscy już wybrani w tych niesławnych ankietach, pamiętali pomimo wielokrotnego upominania, o przesłaniu zdjęcia w odpowiednim terminie, co znowu opóźniało sporządzenie projektu i ostateczny wydruk kalendarza. Dlatego postanowiliśmy wybrać zdjęcia sami, od razu pytając autorów o zgody i przesłanie zdjęć. Nie napisaliśmy o tym na forum, bo… nie napisaliśmy. Tak wyszło. Nikt nie jest doskonały i bywa, że nawet w grupie ludzi nie znajdzie się ktoś, kto przypomni sobie o poinformowaniu ludu. I to nie była żadna arogancja z naszej strony, tylko tak skupiliśmy się na przyśpieszeniu tematu, że nie poinformowaliśmy o tym was, użytkowników. Ale nie zrobiliśmy tego, bo uważamy, że jako team możemy sobie robić co chcemy i bardzo przykro jest nam czytać takie osądy wymieniane z tak błahego jak kalendarz powodu. Z drugiej strony rozumiemy, że z niedopowiedzeń wynikają zawsze największe kłótnie.

Prosimy jednak o pamiętanie, że robienie kalendarza nie jest jakimś odgórnym obowiązkiem teamu, robimy to dla was, poświęcając własny czas. Po to, żebyśmy wszyscy mogli oglądać najlepsze zdjęcia z forum ozdabiające ściany naszych mieszkań/biur/fishroomów przez kolejne 12 miesięcy Smile

Podsumowując: kalendarz 2016 zostanie wydany, jego wygląd będziecie mogli oceniać w osobnym wątku. Uwagi na temat zmian edycji 2017 wzięliśmy pod uwagę i zapewniamy, że o jakichkolwiek zmianach będziemy was informowali na bieżąco. Prosimy o więcej cierpliwości i wiary w team, jesteśmy tylko ludźmi, a kalendarz to tylko 12 kartek na ścianie Smile

Jednocześnie dziękujemy za uwagi i cieszymy się, że nawet tak błaha sprawa budzi wśród was emocje. To znaczy, że nam wszystkim zależy na dalszym istnieniu forum – a to chyba najważniejsze.

Z wyrazami szacunku,

Cichlidae.pl Team w składzie:
qbsztyk
Topielec

Martinezio
piotrK
Ruki
Sendog

tatakuby
massacra
Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości