• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Title: [375l][SA] Old school classic

Tomasz, gujanki i crenicichle Tobie nie podarują Paluszkiem
U.amphiacanthoides, G.altifrons, S.jurupari, H.curare, G.owroewefi, B.cupido, P.scalare, Trichopodus pectoralis/trichopterus, Trichopsis vitatta, Betta antuta.

Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panowie, gujanki były ze mną ponad 5 lat. Wszyscy domownicy byli do nich przyzwyczajeni (Lilka długo nie mogła mi darować). Z mieszanymi uczuciami oddawałem je takiemu jednemu znanemu "hodowcy" Wink. Może uda mu się je rozmnożyć Tongue Mimo że wypuściłem w Polskę lekko ponad 600szt młodych ryb, nie jestem pewien czy ten gatunek utrzyma się u nas. W Niemczech jest stale mnożony. Nie ma kolejnych importów i wkrótce znowu będzie to rarytas.
Na crenicichle, które mi się podobają, moja 375tka jest za mała Sad

Cichlasomy niedługo pójdą do piwnicy zimować i nie mam pomysłu co by tu wpuścić.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood

Odpowiedz
To już 8 lat bez restartu... Akwarium trwa nadal i nadal przyciąga moje oko. Zmian wystroju dokonują wyłącznie ryby.
Wczoraj po raz drugi para Crenicichla Wallacii wyprowadziła młode z lewej strony akwarium. Z prawej strony od tygodnia młode prowadza para Cichlasoma Dimerus, które zostały wpuszczone jako rozpraszacze. Uwinęły się jednak szybciej Wink W parze jest najmniejszy samiec z moich Cichlasom i jedna z większych samic. Crenicichle nie mają z nimi lekko. Samiec cichlasomy okazał się wyjątkowo agresywny. "Atakuje" każdego kto zbliży się zbytnio do akwarium.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 5 polubień od:
  • filas, LukaszW85, Ruki, tatakuby, wet-aqua

Odpowiedz
Nie ma to jak baniak w którym cos się dzieje!!!
Z chęcią bym sobie to dłużej poobserwował.
Łojciec Łojciec alleluja  [Obrazek: haha.gif]

Odpowiedz
I kto by pomyślał, że Cichlasoma będzie takim zakapiorem. Widać że grupy regani to chyba tylko C. notophthalmus mają silniejszy charakter, a reszta to względnie spokojne ryby, przynajmniej międzygatunkowo.
Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.

Odpowiedz
(21-06-2022, 10:13 AM)piotrK napisał(a): I kto by pomyślał, że Cichlasoma będzie takim zakapiorem. Widać że grupy regani to chyba tylko C. notophthalmus mają silniejszy charakter, a reszta to względnie spokojne ryby, przynajmniej międzygatunkowo.

Może jak Zośiek rozmnoży C. regani to się ze mną wymieni, to sprawdzę które są zakapiory a które ciapy...
Zastanawiam się czy udało by się utrzymać dwie pary C. wallacii i C. regani w akwarium jak moje. Ryby musiałby być oczywiście podobnej wielkości i w podobnym wieku...

Odpowiedz
(20-06-2022, 23:54 PM)tatakuby napisał(a): Nie ma to jak baniak w którym cos się dzieje!!!
Z chęcią bym sobie to dłużej poobserwował.

Zapraszam.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości