• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][SA] Old school classic

Tomasz, gujanki i crenicichle Tobie nie podarują Paluszkiem
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Podziękowania złożone przez:
Panowie, gujanki były ze mną ponad 5 lat. Wszyscy domownicy byli do nich przyzwyczajeni (Lilka długo nie mogła mi darować). Z mieszanymi uczuciami oddawałem je takiemu jednemu znanemu "hodowcy" Wink. Może uda mu się je rozmnożyć Tongue Mimo że wypuściłem w Polskę lekko ponad 600szt młodych ryb, nie jestem pewien czy ten gatunek utrzyma się u nas. W Niemczech jest stale mnożony. Nie ma kolejnych importów i wkrótce znowu będzie to rarytas.
Na crenicichle, które mi się podobają, moja 375tka jest za mała Sad

Cichlasomy niedługo pójdą do piwnicy zimować i nie mam pomysłu co by tu wpuścić.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
To już 8 lat bez restartu... Akwarium trwa nadal i nadal przyciąga moje oko. Zmian wystroju dokonują wyłącznie ryby.
Wczoraj po raz drugi para Crenicichla Wallacii wyprowadziła młode z lewej strony akwarium. Z prawej strony od tygodnia młode prowadza para Cichlasoma Dimerus, które zostały wpuszczone jako rozpraszacze. Uwinęły się jednak szybciej Wink W parze jest najmniejszy samiec z moich Cichlasom i jedna z większych samic. Crenicichle nie mają z nimi lekko. Samiec cichlasomy okazał się wyjątkowo agresywny. "Atakuje" każdego kto zbliży się zbytnio do akwarium.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 5 Lubię to od:
  • filas, LukaszW85, Ruki, tatakuby, wet-aqua
 
Podziękowania złożone przez:
Nie ma to jak baniak w którym cos się dzieje!!!
Z chęcią bym sobie to dłużej poobserwował.
Łojciec Łojciec alleluja  [Obrazek: haha.gif]
 
Podziękowania złożone przez:
I kto by pomyślał, że Cichlasoma będzie takim zakapiorem. Widać że grupy regani to chyba tylko C. notophthalmus mają silniejszy charakter, a reszta to względnie spokojne ryby, przynajmniej międzygatunkowo.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
(21-06-2022, 10:13 AM)piotrK napisał(a): I kto by pomyślał, że Cichlasoma będzie takim zakapiorem. Widać że grupy regani to chyba tylko C. notophthalmus mają silniejszy charakter, a reszta to względnie spokojne ryby, przynajmniej międzygatunkowo.

Może jak Zośiek rozmnoży C. regani to się ze mną wymieni, to sprawdzę które są zakapiory a które ciapy...
Zastanawiam się czy udało by się utrzymać dwie pary C. wallacii i C. regani w akwarium jak moje. Ryby musiałby być oczywiście podobnej wielkości i w podobnym wieku...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
(20-06-2022, 23:54 PM)tatakuby napisał(a): Nie ma to jak baniak w którym cos się dzieje!!!
Z chęcią bym sobie to dłużej poobserwował.

Zapraszam.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
Połącznie c. wallacii z c.dimerus okazało się nie udane. Cichlasomy totalnie zdominowały crenicichle które przestały wychodzić nawet po pokarm. Doszło do tego że samiec "zginął". Rozpocząłem poszukiwania w akwarium i poza nim. Podniosłem w akwarium każdy korzeń i obmacałem każdy kamień. Bez rezultatu.
Na szczęście pojawił się po tygodniu. Nie mam pojęcia gdzie się skitrał. To nie jest mała ryba.
Para cichlasom odbyła jeszcze jedno tarło i wróciła do stada głównego w piwnicy. Trochę było mi szkoda bo to była chyba najbardziej zgrana para pielęgnic jaką kiedykolwiek miałem. 
Nie ukrywam że jestem mocno rozczarowany brakiem temperamentu u crenicichli. Jako towarzystwo dostały żałobniczki i prystelki odłowione od barwiaków. Wraz z prystelkami w siatkę wpadło kilka pulcherów. Myślałem że skończą w paszczy crenicichli, ale mają się dobrze, pływają po całym akwarium i rosną.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 4 Lubię to od:
  • piotrK, Sloma, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Podziękowania złożone przez:
U mnie Guianacara sp. Jatapu też zdominowały Crenicichle. Przy zmianie zbiornika przeniosę je do G. sphenozona. A barwniaki za duże już do zjedzenia dla creni Tongue Plus jest tego taki że być może ten zbiornik stanie się afrykańskim Big Grin
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Podziękowania złożone przez:
(27-07-2022, 09:06 AM)Zimna Zośka napisał(a): U mnie Guianacara sp. Jatapu też zdominowały Crenicichle. Przy zmianie zbiornika przeniosę je do G. sphenozona. A barwniaki za duże już do zjedzenia dla creni Tongue Plus jest tego taki że być może ten zbiornik stanie się afrykańskim Big Grin

Eh, myślałem że weźmiesz ode mnie C. wallacii do G. sphenozona... Na pewno jest jeden samiec wśród 8 podrostków Wink
Pulcherów wpadło też kilka mniejszych które zmieściłyby się w paszczy... Wpuszczę chyba jeszcze jednego samczyka bo jest jeden wśród 5 samiczek. Być może takie połączenie się sprawdzi gdy barwniaki podrosną. Obawiam się, że może szkodzić im nieco zbyt wysoka temperatura bo w akwa jest 27-28st.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości