• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][SA] Old school classic

#11
Doszło trochę liści i korzeni.

   

Mam teraz niezła zupę. Akary nie znalazły jeszcze nowego domu. Na szczęście (na razie) wszystkie ryby doskonale się ignorują. Skalary na razie zostają. Mesonauty odkładam na potem.

   

W sobotę dotarły do mnie c.regani od Pawła 3+3. Ciężko żmiją zrobić zdjęcie. Śmiało pływają po 3 lub 4 szt po całym akwarium. Są dobrze widoczne.

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#12
Towarzystwo crenicichli nie wyszło skalarom na zdrowie :/ Do tej pory mogły się poszczycić wyścigową sylwetką. Bardziej mięsna dieta szczupaków i nieco niższa temperatura wywołała gastrologiczne problemy u słabszych osobników i u wszystkich otłuszczenie. Pogłowie skalarów zostało zredukowane do 2+2. Podniosłem tem. do 28st. Wycierają się czasem wzbogacając dietę współmieszkańców.
Akar nie ma już od dawna, młody "viejta" Tongue wdał się w bójkę z dominantem i obecnie odrasta mu płetwa grzbietowa.


Załączone pliki Miniatury
               
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#13
Bardzo ładne i klimatyczne akwarium, aż zatęskniłem za SA.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Podziękowania złożone przez:
#14
Co to za cudak na ostatnim foto?
 
Podziękowania złożone przez:
#15
Czemu cudak?
Miały być c. regani, ale to prawdopodobnie crenicichla notophtalmus. Najmniejszy samiec pręży się przed największą samicą.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#16
W pierwszej chwili nie rozpoznalem gatunku. Dzieki.
 
Podziękowania złożone przez:
#17
Super bardzo ładnie. Jako nowy mam co robić siedzieć czytać i podziwiać wasze zbiorniki Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#18
Pierwszy raz akwarium zdominowała mi ....roślina. Amazonka zajmuje 1/4 akwarium i zagłuszyła totalnie inną żabienice, sercolistną, która do małych też nie należy.
Nie mogę zbić ph poniżej 6,5 Sad Wrzuciłem kawał kory dębowej i wszystkie szyszki olchy jakie miałem. Woda była żółta przez 4 dni i znowu się wyklarowała. Od kilku dni dolewam ph- tropikala z miernym skutkiem.
Nie wiem jak to zniosą rośliny, ale chciałbym zejść do ph 6,0 może to sprowokuje crenicichle do tarła.


Załączone pliki Miniatury
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#19
Piękności! Bez względu na poziom pH.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Tomek
 
Podziękowania złożone przez:
#20
Podłoże chyba zatwardza tak solidnie ci wodę :/
A amazonka nie puszcza czasem jakiś ładnych szczepek? Biorę każdą ilość jakby co Wink
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości