• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][SA] Old school classic

Tak to po całości wygląda....

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
Piękny syf. Z takimi nitkami to i pewnie wodę masz krystalicznie czystą.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
Akwarium jest praktycznie bezobsługowe. Przecieram tylko przednią szybę z glona. Gdy zaczynają się pojawiać glony zielone na liściach to robię podmiankę. Gdy podmienię za dużo wody pojawiają śnice, ale szybko znikają. Łatwo o równowagę gdy nie ma dużo ryb a jest sporo roślin.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
A przecież rośliny destabilizują akwarium! Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
Takiego misz-maszu dawno u mnie nie było.
Od dwóch tygodni w akwarium pływają z gujnakami Cichlasoma dimerus "Bella Union" 8szt od Papji, dwa mieczyki oraz samotny samiec Telocichla proselytus.
Temperaturę obniżyłem do 24-25st. Powstrzymuje to gujanki przed tarłem. Ryby nie wykazują agresji do mniejszych cichchlasom.
Jeśli uda się wydać parę gujan, to w akwarium zostaną cichlasomy i mieczyki, jeśli nie, to trafią do 130/70/70 w piwnicy. Mam nadzieję że uda mi się je założyć do jesieni Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
Ło Panie jaka zupa Big Grin Mam nadzieję że gujany trafią w dobre ręce.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
Kontrolowane przerybienie Big Grin
Nawet Otosek jakoś przędzie.
 
Podziękowania złożone przez:
A było tak fajnieZalamka
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Podziękowania złożone przez:
Po co mieczyki tutaj?
 
Podziękowania złożone przez:
(21-04-2020, 16:43 PM)Sloma napisał(a): A było tak fajnieZalamka
Ale było już nudno. Została jedna para i samiec telo. Nie chcę już ich rozmnażać. Obniżyłem temperaturę żeby się nie tarły. Wtedy samiec przegania samice i widać w akwarium jedną rybę. Mam je od 3 lat i potrzebuję odmiany.

(21-04-2020, 17:57 PM)Marcepan napisał(a): Po co mieczyki tutaj?
Mieczyki będą z cichlasomami, jeśli dadzą radę. Są dość delikatne, temperatura poniżej 24st im nie służy.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości