• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Niechciana ryba w akwarium czyli teksańska masakra przy odławianiu :)

#11
(25-10-2011, 21:10 PM)qbsztyk1 napisał(a): Wątek z pułapką wydzieliłem do działu technicznego:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=629

podziękować Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
450l czyli 150x50x60, tragedii nie ma. Pierwsza rzecz, nie łap ryby siatką. Pogoń ją ręką lub czymkolwiek, staraj się wyganiać z kyjówek i zobacz którędy ucieka (na ogół mają stałe drogi) i postaw jej na drodze siatkę. Możesz też zablokować jej wjazdy do kryjówek. Inna metoda to papu do siatki, siatkę do wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zgadzam się z sepherem, ganianie z siatką za rybą to najgorsza opcja. Problem jest taki, że nasze ryby są cwane i szybko się uczą: siatka to ZŁO. Co skutkuje tym, że nie dają się do niej "zaganiać".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(25-10-2011, 22:25 PM)Sepher napisał(a): 450l czyli 150x50x60, tragedii nie ma. Pierwsza rzecz, nie łap ryby siatką. Pogoń ją ręką lub czymkolwiek, staraj się wyganiać z kyjówek i zobacz którędy ucieka (na ogół mają stałe drogi) i postaw jej na drodze siatkę. Możesz też zablokować jej wjazdy do kryjówek. Inna metoda to papu do siatki, siatkę do wody

Tak , wszystko ok papu do siatki i z głowy ... A niby skąd wiesz czy na żarcie skusi się dany osobnik ? To tak samo z tą butelką - wpłynie kilka innych ryb , a nie ta co ma . Ja zawsze zaganiam siatką , czy w 30l czy w 200-300l Wink

PS.trzeba mieć wprawę .
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(31-10-2011, 20:47 PM)Pawlosma napisał(a):
(25-10-2011, 22:25 PM)Sepher napisał(a): 450l czyli 150x50x60, tragedii nie ma. Pierwsza rzecz, nie łap ryby siatką. Pogoń ją ręką lub czymkolwiek, staraj się wyganiać z kyjówek i zobacz którędy ucieka (na ogół mają stałe drogi) i postaw jej na drodze siatkę. Możesz też zablokować jej wjazdy do kryjówek. Inna metoda to papu do siatki, siatkę do wody

Tak , wszystko ok papu do siatki i z głowy ... A niby skąd wiesz czy na żarcie skusi się dany osobnik ? To tak samo z tą butelką - wpłynie kilka innych ryb , a nie ta co ma . Ja zawsze zaganiam siatką , czy w 30l czy w 200-300l Wink

PS.trzeba mieć wprawę .

JAK pisałem wcześniej machanie siatka odpada. Siatka wymaga demontażu wszystkich gałęzi przymocowanych pod pokrywą a to nie wchodzi w grę (przy wyciąganiu łamią się delikatne końcówki psując efekt końcowy ). Butelka leżała ale brak reakcji. Koniec końców czekam na restart ale on nastąpi dopiero w styczniu (chyba że znajdę nowe gałęzie na wymianę starych)

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Pawlosma, i co z tego, że wpłynie kilka ryb? :> Ja jak potrzebuje szybko odłowić którąś z Apisto wsadzam nawet 3 pułapki. Przynajmniej cały aranż się nie psuje.

Masta, podstawiłeś pułapkę pod ulubioną kryjówkę?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(31-10-2011, 20:47 PM)Pawlosma napisał(a): Tak , wszystko ok papu do siatki i z głowy ... A niby skąd wiesz czy na żarcie skusi się dany osobnik ? To tak samo z tą butelką - wpłynie kilka innych ryb , a nie ta co ma . Ja zawsze zaganiam siatką , czy w 30l czy w 200-300l Wink

PS.trzeba mieć wprawę .

Czasem niestety, trzeba złapac kilka innych ryb, przy okazji tej ktorą chcesz złapać.
Jeszcze nie wymyślono chyba takiej pułapki, żeby łapała się w nią konkretna ryba.
Patrząc na Twoje akwaria to faktycznie siatą możesz tam machać, bez obawy że sobie poprzestawiasz kamienie. Zauważ, że istnieją jeszcze biotopy, które znacznie różnią się od tego co masz w swoich akwariach. Zdejmij w koncu te klapki z oczu.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Cytat:Tak , wszystko ok papu do siatki i z głowy ... A niby skąd wiesz czy na żarcie skusi się dany osobnik ? To tak samo z tą butelką - wpłynie kilka innych ryb , a nie ta co ma . Ja zawsze zaganiam siatką , czy w 30l czy w 200-300l Wink

PS.trzeba mieć wprawę

Prościej wyciągnąć jedną z rybę z kilku z siatki niż jedną z akwarium. Poza tym właściciel na ogół wie w czym gustują jego podopieczni.


Cytat:PS.trzeba mieć wprawę

Zajmuję się hurtową sprzedażą ryb.. Chcesz mi jeszcze poopowiadać o wprawie ? ;p

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości