• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Niechciana ryba w akwarium czyli teksańska masakra przy odławianiu :)

#1
Tak jak w temacie. Posiadam w 450l rybę, której nie powinno tam być. Chce jej się pozbyć. W akwarium mam teraz pare kamieni dających jej schronienie i kilka gałęzi zwisających od góry. Jak ją odłowić by nie zdemolować całego akwa? Nie chodzi mi o odpowiedzi typu "wyciągnij wszystko z akwa i po problemie". Mam raczej na myśli jakąś pułapkę - jaka ją zrobić - gdzie kupić. Ryba jest z gatunku "grotolubnych" tak wiec w chwili zagrożenia czmycha pod kamienia Smile Może ktoś już budował/kupował coś użytecznego w tym temacie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
IMO wrzuc 2 siatki do srodka, tak zeby wystawaly tylko raczki i sprobuj ja zlapac w nocy kiedy ryba ta "spi", chyba ze ryba ta spi tez w tej grocie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(25-10-2011, 17:58 PM)polak.krk napisał(a): IMO wrzuc 2 siatki do srodka, tak zeby wystawaly tylko raczki i sprobuj ja zlapac w nocy kiedy ryba ta "spi", chyba ze ryba ta spi tez w tej grocie...
Od góry wiszą gałęzie, które utrudniają lub lepiej - uniemożliwiają łapanie siatką. Oprócz tego nawet jak ryba jest zaspana to bieganie za nią z siatka przy 150cm długości akwarium to masakra. Złapanie szybszych ryb przy pustym akwarium było trudne dlatego teraz tego sobie nie wyobrażam. Ryba śpi między kamieniami, Na otwarta przestrzeń wychodzi do karmienia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Masta, podaj gatunek ryby i jej wielkość. Bez tego trudno jest cokolwiek doradzić. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(25-10-2011, 18:36 PM)Ruki napisał(a): Masta, podaj gatunek ryby i jej wielkość. Bez tego trudno jest cokolwiek doradzić. Wink

A nie będziecie bić? ;p Naskalnik (jaki nie wiem) +-10cm. Kuzynowi w akwa dobrała się z 5 sztuk para. W tydzień wykończyły 2 pozostałe a jednego drania udało się uratować i odłowić. Nie było co z nim zrobić wiec tymczasowo wpuściłem go do siebie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pułapka butelkowa i po sprawie. Smile Chyba na forum gdzieś był jej opis działania i jak trzeba ją nastawić.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Masta nie wiem czego się obawiales , kazdy tu trzyma ryby jak chce i z czym chce. Pewne ostre komentarze czasami bywaja al e to są tylko sugestie podpowiedzi. Butelka pomożeSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(25-10-2011, 19:08 PM)Ruki napisał(a): Pułapka butelkowa i po sprawie. Smile Chyba na forum gdzieś był jej opis działania i jak trzeba ją nastawić.


Nie mogę tego znaleźć ale w sumie spróbuje z butelka na sznurku Smile Może się uda


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9...ki#pid1545
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10

Wątek z pułapką wydzieliłem do działu technicznego:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=629
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości