• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara błękitna

#1
Witam ponownie, mam do Was pytanie o rybę z tematu, czy ktoś posiada, chodzi mi głównie o jej zachowanie, tolerancję wobec innych pielegnic, roślin . Proszę mnie nie odsyłać do Wikipedii. Planuję wystartować 300l AC i dobieram obsadę, prawdopodobnie będą elioty i jeszcze jeden gatunek, na początek po 5-6 sztuk, potem redukcja do optymalnego składu, z góry dziękuję za wskazówki bardziej doświadczonych akwarystow
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No ja mam te rybki . Tylko ,że odmianę Electric Blue.
Nie są zbyt agresywne , ale mają swój rewir.
Roślinki trochę przesuną bo im nie zawsze pasuja Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Gdybyś zajrzał do Wiki, to wiedziałbyś, że to ryby z Ameryki Południowej a nie Centralnej.
Ryby łagodne jak na pielęgnice, ale bronią swojego terytorium. Dość łatwe w utrzymaniu, chętnie się rozmnażają. Potrzebują miękkiej wody. U mnie nie niszczyły roślin.
Proponuje żebyś jednak poszukał troszkę informacji w książkach i internecie. Powodzenia.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie niszczą roślin.Ale czasem po prostu sądzą że leżą pod złym kontem i je np. przechylą Big Grin
Polecam , są piękne , ale odradzam trzymania z innymi rybami , chyba , że nie zależy ci na rozmnażaniu ich.
Ja kupiłbym do akwa tylko je, przynajmniej na początek, potem dodał jakieś rybki z tego samego kontynentu.
Np. Skalary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co by nie tworzyć nowego watku .... Czy widzicie jakieś przeciwskazania do trzymania akary błękitnej w akwa o szerokości 30 cm? Niestety nie dam rady wygospodarować więcej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki, występuje też w Panamie i ma podobne wymagania do pielegnic z AC, ph ok 7 i twardość do 12, poza tym nie będzie to typowy biotop, mam sporo anubiasa i mikrozorium,  dziękuję za wszystkie odpowiedzi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
szerokosc 30 a jaka wielkosc??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wysokość 45, długość 120cm. Daje to około 160 litrow.

Możliwe, że uda się znaleźć dodatkowe 2-3cm, ale najpierw muszę zrobić mały remont.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
na jedna pare akar spokojnie wystarczy jakies rozpraszaczae i bedzie miodzio
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A co zaproponujesz jako rozpraszacz? Zastanawiam się nad jakimś gatunkiem z Characidae, nie mam niestety żadnego doświadczenia w tej materii. Wcześniej trzymałem parę akar z haremem Xiphophorus helleri, ale teraz może coś bardziej stadnego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości